Dolar : Alış : 4.0848 / Satış : 4.0922
Euro : Alış : 4.9862 / Satış : 4.9952
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ders destek eğitimleri başladı

19 Kasım 2015 - 492 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Ders destek eğitimleri başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü, okulların açılmasıyla birlikte başlattığı Ders Destek Programı’nı sürdürüyor. 444 çocuğun faydalandığı Ders Destek Programı, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı ile Ben u Sen Mahallesi’nde haftanın 7 günü sürüyor. 6-14 yaş arası çocukların yararlandığı ders destek programlarına kayıtlar devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz olarak verdiği Ders Destek Programı’nda, örgün eğitimde görülen matematik, İngilizce, fen bilgisi, beslenme, hijyen, hayat bilgisi, sosyal bilgiler ve okuma/yazma dersleri işlenerek, çocukların etüt yapmaları sağlanıyor. Ayrıca sosyal becerilerini geliştirmek amacıyla drama, bağlama, gezi atölyesi, akran ve akıl oyunları eğitimleri veriliyor. Cuma günleri, söz konusu programdan yararlanan çocuklar için sinema gösterimleri düzenleniyor. Çocuklar, örgün eğitimde daha çok fobi olarak görülen matematik dersini Sümerpark’ta açılan Matematik Atölyesi ve Akıl Oyunları Atölyesi sayesinde severek öğreniyor, atölye sayesinde soyut matematik kavramlarına dokunma şansı buluyor.

BEN U SEN’DEKİ DERS DESTEK PROGRAMINA BÜYÜK İLGİ

Çocuk Şube Müdürlüğü’nün Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda yürüttüğü Ders Destek Programı’na öğrencilerin ilgisi devam ederken, bu yıl ilk kez Ben u Sen Mahallesi’nde açılan Ders Destek Programı’na çocuklar ve veliler büyük ilgi gösteriyor. Örgün eğitimde görülen derslerin etüdünün yapıldığı merkezde, çocukların sosyal becerilerini geliştirmeye yönelik programlar yürütülüyor, her cuma düzenlenen sinema gösterimlerine katılım sağlanıyor.

KADIN VELİLERDE FAYDALANIYOR

Açılan eğitim kurslarından faydalanan çocukların anneleri ise, uzman eğitmenler tarafından kadın sağlığı hakkında bilgilendiriliyor. İlk kez geçen yıl başlatılan uygulamayla eğitim gören tüm çocukların ailelerine Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü çalışanları tarafından ev ziyaretleri gerçekleştiriliyor. Aile ziyaretlerinde ekonomik desteğe ihtiyaç duyan aileler, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler ve Yardım Şube Müdürlüğü’ne yönlendiriliyor. Söz konusu çalışmanın bu yıl da sürdürülmesi bekleniyor.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, Ders Destek Programı için kayıtların sürdüğünü, ailelerin Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’ndaki Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne başvurarak kayıt yaptırabileceğini belirtiyorlar.

5 (1) 3 4

371 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika