Dolar : Alış : 3.6600 / Satış : 3.6666
Euro : Alış : 4.3258 / Satış : 4.3336
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 13487 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Fotoğraf Günleri atölye çalışmaları başlıyor

16 Eylül 2016 - 236 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Fotoğraf Günleri atölye çalışmaları başlıyor

multimeyda-atolyesi

Diyarbakır 4. Uluslararası Fotoğraf Günleri kapsamında yürütülecek atölye çalışmaları için başvurular başladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Daire Başkanlığı ve DİFAK ortaklığıyla 14-16 Ekim tarihleri arasında Uluslararası Diyarbakır Fotoğraf Günleri’nin dördüncüsü gerçekleştiriliyor. Etkinlik öncesi multimedya, kavramsal sanat atölyesi ve portfolyo okuması yapılacak.

23-26 Eylül tarihlerinde atölye yürütücülüğünü Sevgi Ortaç , Artıkişler Kollektif’ten Özge Çelikaslan ve Alper Şen’in yapacağı Multimedya Atölyesi  “Yine Yerinden” başlığıyla gerçekleştirilecek. Multimedya Atölyesi , Diyarbakır’da son yıllarda yaşanan değişim ve savaş ortamı içerisinde sürmekte olan varoluş mücadelesinin görsel kaydını ve tanıklığını oluşturmayı amaçlıyor. İki kısımdan oluşacak atölyenin bu ay içinde yapılacak bölümünde “neden ve nasıl görüntü üretiyoruz?” konularından yola çıkılarak, temel video tekniği ve arşiv yöntemleri konuşulacak. 12-13 Ekim’de yapılacak ikinci atölyede ise üretilen ve toplanan malzemelerin kurgusu ve sunumu üzerinde çalışılacak.

KAVRAMSAL SANAT ATÖLYESİ

Öte yandan atölye yürütücülüğünü Aslı Çavuşoğlu ve Özge Ersoy’un yapacağı kavramsal sanat atölyesi ise 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında olacak. Ayrıca 10-11 Ekim tarihlerinde John Stanmeyer’in, 14 Ekim’de ise Shahidul Alam’ın portfolyo okuması gerçekleştirilecek. Multimedya Atölyesi’ne katılmak isteyenler için iletişim adresi: atolyehewsel@gmail.com

237 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika