Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14280 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Fotoğraf Günleri sona erdi

19 Ekim 2015 - 521 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Fotoğraf Günleri sona erdi

Büyükşehir Belediyesi ve DİFAK tarafından “sınır” temasıyla düzenlenen 3.Uluslararası Diyarbakır Fotoğraf Günleri, gösteri ve söyleşilerle sona erdi. Üç gün süren etkinliklere fotoğraf sanatçıları ve fotoğraf gönüllüleri yoğun ilgi gösterdi. Katılımcılar programın deneyim paylaşımı açısından oldukça verimli geçtiğini ifade etti.

Diyarbakır üçüncü kez Fotoğraf Günleri’ne ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi ve DİFAK tarafından “sınır” temasıyla gerçekleştirilen etkinlik, yurtiçi ve yurtdışından gelen fotoğraf sanatçılarının atölye çalışması, sergiler, panel, gösteri ve söyleşilerle tamamlandı.

Etkinliğin son gününde Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda Bnar Sardar, Aram Karim, Savaş Boyraz, Anush Babajanian, Stanley Grey’in gösteri ve söyleşileri gerçekleştirildi. Kürdistan Federe Bölgesi’nden gelen sanatçı Bnar Sardar yaptığı sunumda, sergide yer alan fotoğraflarının öyküsünü anlattı. Sardar, “Aynı çatı altında iki inanç” konulu fotoğraf çalışmasında Kerkük’ten gelen Hristiyan bir aile ile Felluce’den Sünni bir ailenin ortak yaşadıkları yaşam alanını nasıl belgelediğini aktardı.

Kadınların farklı yaşam tarzlarını fotoğraflayan Ermeni Sanatçı Anush Babajanian da “İçeride” adlı çalışmasında yer alan kadınların hikayelerini anlattı. Proje sırasında ve sonrasında kadınların kendilerini ifade biçimlerinden çok etkilendiğini belirten Babajanian, “Çalışmayı yaparken etrafımdaki diğer kadınları ve ilişkileri sorgulayınca üzerlerindeki yoğun baskı ve kalın duvarları daha iyi görmeye başladım” dedi. Babajanian fotoğraf aracılığıyla kadınları güçlendirmek amacıyla çeşitli eğitim programları düzenlediklerini söyledi.

‘YAŞANANLARI FOTOĞRAF İLE GELECEK NESİLLERE AKTARIRIZ’

25 yıl boyunca dünya çapında yaşanan çatışma, vahşet ve insani felaketleri belgeleyen Amerikalı fotoğrafçı Stanley Greene de yaptığı sunumda, dinleyicileri hayatından ve yaşadıklarından kesitlerle muhteşem bir yolculuğa çıkardı. Çalışmaları pek çok ödüle layık görülen ve fotoğrafları dünyanın en karanlık çatışmalarına ışık tutan sanatçı, birçok savaş bölgesinde yaptığı uzun süreli çalışmaları fotoğraflarla anlattı. Greene mesleğiyle kurduğu ilişkiden şöyle bahsetti:  “Bizler gazeteciler olarak cesur olmak durumdayız. İnsanlar geçmişte ne olduğunu anlamak ister. İnsanlık adına geçmişte ne hatalar yapıldığını görmek ister. Gazetecilik, fotoğraf gibi sosyal mesleklerde iki özellik dikkat çeker. Sürekli insanlığı hatırlamak ve cesaretli olmak gerekir.  Biz yaşananları fotoğraf ile gelecek nesillere aktarırız.” Program Savaş Boyraz’ın Roboski için yaptığı kaçağa gidenlerin öyküsünü anlatan “Yüz Yüze” adlı kısa filmin gösterildiği forum ve değerlendirmelerle sona erdi.

2 6 9

369 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..