Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Gazi Yaşargil’de bu kez de doktor sıkıntısı

15 Kasım 2015 - 755 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Gazi Yaşargil’de bu kez de doktor sıkıntısı

Yıllardır sorunlarla gündeme gelen Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bu kez  Romotoloji, Endokrin ve Astım Alerji doktoru ile gündeme geldi. Doktor olmadığı için mağdur olan hasta ve yakınları, yetkilileri göreve çağırdı.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan doktor sıkıntısı hasta ve hasta yakınlarını isyan ettirdi. Aylardır Romotoloji, astım, alerji ve endokrin doktorlarının olmaması astım ve şeker hastalarını zor durumda bırakıyor. Bütün yaz boyunca peyzaj çalışmaları ve hastane civarındaki işlemlerin yapılmadığı hastanede kış ayına girilmesiyle çalışmalar başlatıldı. Yapılan peyzaj ve park çalışmaları nedeniyle de hastaneye gitmek isteyen hastalar hastaneye yaklaşık 1 kilometre geride indirilerek yürümek zorunda kalıyor.

5 AYDIR GİT GEL YAPIYORLAR

5 aydır astım ve alerji doktorunun Romotoloji,  Endokrin doktorunun olmadığını belirten hasta yakınlarından, emekli vatandaş Sabri Tekidi, bir haftadan bu yana fiş alamadıjklarını ifade ederek, ‘’Her hangi bir işlem yapamıyoruz. Sistem yok. Hep söylenen hasta ve hasta  yakınları perişan haldeler “Burası sözde Eğitim ve Araştırma hastanesi ve oldukça gösterişli bir hastane. Ancak içerisinde doğru dürüst doktor yok. Her seferinde övünerek modern büyük hastane yaptıklarını söyleyenler, hastanede doğru dürüst doktor bulunmadığından haberleri var mı acaba?. Bu soruna neden bir çözüm bulunamıyor. 2 milyon nüfuslu bir ilin böyle görkemli bir hastanesinin Romotoloji , Endokrin ve astım Alerji doktorlarının bulunmaması büyük bir ayıp değil mi?. Uzun süreden beri yaşanan bu sıkıntıdan dolayı hastalar diğer hastanelere sevk ediliyor. Bu hastanelerde yer bulunmamasından dolayı hasta ve hasta yakınları diğer hastaneler büyük sıkıntılar yaşıyor. Aynı zamanda hastane soğuk yepyeni bir hastane ne duruma geldi ,insana verilen değer ortada ve aynı zamanda bir yetkili merci bulamıyoruz gidip şikayetimizi yapalım,Köpekler hastaları ve hasta yakınlarını rahatsız etmekte  Buradan yetkili varsa ,yetkililerimize sesleniyoruz.Allah için  Hastane değil doktor istiyoruz. Adeta lüks bir otel durumunda bulunan doktorsuz bir hastaneyi ne yapalım.” diye tepkilerini dile getirdi.

HASTANENİN ÇEVRESİ İNŞAAT ALANI

Öte yandan sorunların bitmediği hastanenin çevresinde bütün yaz boyunca çalışmalar yapılmazken kış ayına girilen bugünlerde peyzaj çalışmalarının yapılması ise vatandaşların tepkisine neden oluyor. Yapılan peyzaj çalışmaları nedeniyle hastaneye gidemeyen otobüsler vatandaşları hastaneye yaklaşık 1 kilometre yürüyüş mesafesinde indiriyor. Vatandaşlar yaşananların kendilerine eziyet olduğunu dile getirdiler.

DSC_0012 DSC_0017 DSC_0065

479 Total Views 3 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika