Dolar : Alış : 4.0758 / Satış : 4.0832
Euro : Alış : 4.9720 / Satış : 4.9809
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hastanelerin birleşmesine tepki!

14 Ağustos 2016 - 1.494 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Hastanelerin birleşmesine tepki!

Sağlıksen

Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlanacak olmasına bir tepki de Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Aziz Aslan’dan geldi.

Sağlık- Sen Genel Başkan Yardımcısı Aziz Aslan, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinin almış olduğu karar gerekçesiyle Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanes’inin, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlanacak olmasının halka kötü şekilde yansıyacağına ve oluşacak olan mağduriyetleri göz önüne alarak bu kararın bir daha değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Altyapısı oluşturulmadan söz konusu uygulamanın bazı sorunları da beraberinde getireceğini belirten Aslan,  her iki hastane arasında 14 kilometrenin olduğunu ve oraya gitmek isteyen insanların ulaşım noktasında ciddi sıkıntılar yaşayacaklarını söyledi.

SIRADAN BİR HASTANE DEĞİL

Kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesinin sıradan bir hastane olmadığına dikkat çeken Aslan, “Bölgeye hitap eden ve düzeni oturmuş bir hastane, henüz düzeni oturmamış bir başka hastane ile birleştirilmesi bazı sıkıntıları da beraberinde getirecektir.  Ayrıca orada kadro almış sağlık çalışanları ona göre evini almış,  ona göre çocuklarını çevre okullarına kaydetmiş ve düzenini ona göre kurmuştur. Bu insanların düzeni ciddi anlamda bozulacaktır.” dedi.

KARAR YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Düzeni oturmuş bir hastanenin henüz teknik olarak toparlanmamış bir hastanenin bünyesine girecek olmasının olumsuzluklarına değinen Aslan, kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Aslan, “Kadın Doğum Hastalıkları Hastanesi Gazi Yaşargil Hastanesinin ek binası haline gelecek. Dolayısıyla oradaki idareci istediği zaman herhangi bir elemanı istediği yere atayabilecek. Bazı idareciler de haliyle fesh edilecekler ve orada bulunan liyakatli insanların konumları elden gidecek.” diyerek bu tür mağduriyetlerin sayılarının artacağına dikkat çekti.

HASTANE MEMNUNİYETİ ÖNEMLİDİR

Türkiye’de hasta memnuniyeti oranının önemli olduğunu belirten Aslan şu şekilde konuştu: “Sağlık-Sen olarak bu konudaki hassasiyetlerimizi dile getirdik. Bu olumsuzluklar sağlık çalışanlarının motivasyonunu bozduğu zaman hasta memnuniyetin oranının aşağı inmesi demektir ve bu halka kötü bir şekilde yansıyacaktır.  Oluşacak olan mağduriyetlerin göz önüne alarak bu kararın bir daha değerlendirilmesini istiyoruz.” Dedi. Aslan son olarak, “Her iki hastane 1 Eylül itibariyle bağlanacaktır. İleriye dönük daha iyi bir hizmet kalite çıtasını yükseltiyorsa ve oraya akademisyen, doçent kazandırıyorsa elbette ki biz buna karşı çıkacak değiliz.” sözlerini kaydetti.  (İLKHA)

1444 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika