Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir18°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hastaya doğum günü sürprizi

19 Kasım 2015 - 1.088 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Hastaya doğum günü sürprizi

56 yaşındaki Mehmet Hanifi Arslan’ daha önce yapılan 3 anjiyo sonucuna göre bypass olması gerektiği söylendi. Ancak ameliyattan çekinen Arslan ameliyatı erteledi.

Son olarak geçirdiği kalp krizi nedeniyle Memorial Dicle Hastanesi’ne gelen Mehmet Hanifi Arslan’ın burada yapılan tetkiklerinde tekrar ameliyat olması gerektiği, aksi taktirde yaşamının tehlikeye girebileceği söylendi. Uyarılar sonucu ameliyatı kabul eden Arslan, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Binali Mavitaş tarafından ameliyat edildi. Tesadüfen doğum gününe denk gelen ameliyattan sonra sağlığına kavuşan Mehmet Hanifi Arslan’a hastanede sürpriz doğum günü partisi düzenlendi.

AMELİYATTAN ÇEKİNDİ, KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Yaklaşık 6 yıl önce kalp hastası olduğunu öğrenen Mehmet Hanifi Arslan’a daha önce 3 kez anjiyo yapıldı. Anjiyo sonucuna göre ameliyat olması gerektiği söylenen Arslan, ameliyattan çekindiği için her defasında ameliyatı erteledi. En son kalp krizi sonucu Memorial Dicle Hastanesi’ne getirilen Mehmet Hanifi Arslan, burada yapılan tetkiklerini değerlendiren Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Binali Mavitaş, Arslan’a mutlaka ameliyat olması gerektiği aksi takdirde yaşamı tehlikeye girebileceği söylendi. Ameliyatı kabul eden Mehmet Hanifi Arslan, sağlığına kavuştu. Ameliyat edildiği gün tesadüfen doğum gününe denk gelmesi nedeniyle kendisine sürpriz bir doğum günü kutlaması yapıldı.

DOĞUM GÜNÜMDE YENİDEN DOĞMUŞ GİBİYİM

Ailesi, doktoru ve hastane yönetimi ve personelinin kendisine yapmış olduğu sürpriz doğum günü kutlaması nedeniyle duygusal anlar yaşayan mehmet Hanifi Arslan, “Ameliyat sonrası yeniden doğmuş gibiyim. Daha önce hiç doğum günüm kutlanmamıştı, ilk kez doğum günüm kutlandı ve tamda önemli bir ameliyat geçirdiğim zamana geldiği için benim için çok sürpriz oldu. Allah bundan sonra sağlıklı ve bir yaşam nasip etsin hepimize. Ameliyat konusunda endişelerim vardı ancak Prof. Dr. Binali Mavitaş ile konuştuktan sonra endişelerim geçti ve güvendim, ameliyat oldum sonuçta sağlığıma kavuştum” açıklamasında bulundu.

ACİL AMELİYAT OLMASAYDI YAŞAMI TEHLİKEYE GİREBİLİRDİ

İnsan vücudunun en önemli organının kalp olduğunu söyleyen Prof. Dr. Binali Mavitaş, “Hastamız Mehmet Hanifi Arslan kalp krizi sonucu hastanemize geldi. Acil müdahalenin ardından yapılan tetkiklerinde kalp damarlarının tıkalı olduğu ve ameliyat olması gerektiğini gördük, aksi halde yaşamı tehlikeye girebilirdi. Uyarımız sonucunda bize güvenerek ameliyatı kabul eden Mehmet Bey’e koroner bypass yaptık. Başarılı geçen bir ameliyat sonucunda sağlığına kavuşan Mehmet Bey’in doğum günüymüş. Hastamızın doğum gününde sağlığına kavuşması bizleri ayrıca mutlu etti” ifadelerini kullandı.

AMACIMIZ HASTALARIMIZIN İYİ VE KÖTÜ GÜNLERİNDE YANLARINDA OLMAK

Hastalarının iyi ve kötü günlerinde hep yanlarında olmak istediklerini söyleyen Memorial Dicle Hastanesi Başhekimi Dr. Nihat Şengal, “Amacımız hastalarımıza doğru sağlık hizmetini vermek ve iyi, kötü günlerinde onların yanında olmak. Hastalarımızın doğum günlerini hastanede kutlama uygulamamızdaki amacımız, onlara azda olsa bir moral kaynağı olabilmektedir. Ameliyatı doğum gününe denk gelen Hastamız Mehmet Hanifi Arslan’ın sağlığına kavuşması bizleri çok mutlu etti. Kendisine sağlıklı bir yaşam diliyoruz” dedi.

Haber Görseli (1) Haber Görseli (2) Haber Görseli (3)

696 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika