Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir18°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hemşirelikte inovasyon konuşuldu

16 Mayıs 2016 - 820 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Hemşirelikte inovasyon konuşuldu

hemsirelik inovasyon

Dicle Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Hemşirelikte İnovasyon” konulu seminer, Prof. Dr. Rukiye Pınar Bölüktaş’ın verdiği bilgiler ışığında gerçekleştirildi. Atatürk Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mahmut Mete, sağlıklı olmanın, en temel insan gereksinimlerinden biri olduğunu ifade ederek, “Bu gereksinimin karşılanmasında her düzeyde uygulayıcı olarak yer alan hemşirelik mesleği de bilimsel, teknolojik, ekonomik, sosyal ve toplumsal değişiklilere ve gelişmelere paralel olarak kendini yenilemek durumundadır. Hemşirelik mesleğinin gelişimi de yıllar içinde teknolojik gelişmeler ve tedavi edici yöntemlerdeki değişimlere bağlı olarak hızla gelişme göstermiştir” dedi.

İnovasyonun, yeni ve değişik bir şeyler yapmak anlamına geldiğini dile getiren Prof. Dr. Rukiye Pınar Bölüktaş, Florance Nightingale’in yaşamına değindi. Florance Nightingale’in, hemşirelikte değişimin öncüsü olarak görüldüğünü kaydeden Bölüktaş, Nightingale’in 1830’lu yıllarda bir hastaneyi ziyareti ile hayatının dönüm noktasını yaşadığını belirtti.

Dönemin koşullarını değerlendirerek, imkân ve olanaklarını gözler önüne seren Bölüktaş, inovasyonun önemine dikkat çekti.

409 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika