Dolar : Alış : 3.9356 / Satış : 3.9427
Euro : Alış : 4.8516 / Satış : 4.8604
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İHH’dan acil kış kampanyası

16 Kasım 2015 - 553 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»İHH’dan acil kış kampanyası

İHH’nın dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahipleri için başlattığı kış kampanyasına aralarında Memur-Sen ve Hak-İş’inde bulunduğu yaklaşık bin STK’nın katılımıyla Feshane Uluslararası Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen basın toplantısıyla start verildi.

SOĞUK KIŞ KAPIDA

Mülteciler, evsizler, kimsesizler ve muhtaçlar için zor günler başlıyor. Yüz binlerce kişinin sığındığı Suriye mülteci kamplarında gıda sıkıntısı baş gösterdi. Göç yollarında her gün onlarca Asyalı ve Afrikalı göçmen hayatını kaybediyor. Hastalıklar ve soğuk zaten zor durumda olan ihtiyaç sahiplerini çaresiz bırakıyor. Bebeklerin mamaya, çadırların battaniye ve sobaya, ekmek fırınlarının una, hastaların ilaca ihtiyacı var. Türkiye’de ve dünyada zor durumda kalan milyonlarca insan yardım bekliyor. Dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerinin acısını dindirmek amacıyla bölgeye yönelik yardım çalışmaları aralıksız sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, kış aylarında mağdur olmaması için acil yardım kampanyası başlattı. Kampanyanın tanıtımı için bir basın toplantısı düzenlendi.

“SOĞUKTAN TİR TİR TİTREYEN ÇOCUKLARA ŞAHİDİZ”

Toplantının açılışında konuşan İHH Başkanı Bülent Yıldırım, sözlerine “Suriye’de varil bombalarının parçaladığı çocuklara, hapishanede işkence çeken kadınlara, soğuktan tir tir titreyen çocuklara da şahidiz. Her şey gözümüzün önünde oluyor” diyerek başladı. Bu şahitliğin sonucunda dünyanın dört yanına yardım götürmek istediklerini belirten Yıldırım, şöyle devam etti: “Kesintisiz 24 saat üşüyen, bir battaniye yok mu bana gönderecek diye Allah’a dua eden insanları biliyoruz. Soğuktan ölen insanlar biliyoruz. Bizi en çok acıtan kimsesiz, garip, mülteci, yolda kalmış, bir çadıra muhtaç, soğuktan donmuş zayıf insanların cesetleridir. Onun için benim sizden ricam ne olur, israfı kesin. Yeryüzünde sizin elinize bakan insanlar var.” Suriye’deki kamplarda sadece 180 bin insanın olduğunu kaydeden Yıldırım, “Bu sayı çok az. Milyonlarca insana bakar hale gelmeliyiz. O nedenle bu insanların kışı atlatması açısından kış kampanyası çok önemli” dedi.

23 ÜLKEDEN 2 MİLYONA ULAŞTI

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak yardım malzemeleri arasında battaniye, soba, yakıt, bot, mont, atkı, bere, eldiven, un, mama, bebe bisküvisi ve ilaç yer alıyor. 2014–2015 kış aylarında başlatılan kampanya neticesinde zor durumdaki yaklaşık 2 milyon kişiye yardım ulaştırıldı. Yardım ulaştırılan ülke ve bölgeler ise şunlar: Afganistan, Arakan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bangladeş, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Filistin, Irak, Kazakistan, Keşmir, Kosova, Lübnan, Makedonya, Pakistan, Suriye, Sırbistan (Sancak), Tacikistan, Ürdün, Yemen. İHH, desteklerinizle bu yıl 23 ülkede 2 milyondan fazla ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.  Bu yıl kampanyaya yaklaşık bin sivil toplum kuruluşu destek veriyor.

NASIL KATKI YAPABİLİRSİNİZ?

Kurumsal: Üyelerinize/Gönüllülerinize kampanya hakkında, SMS veya e-posta gönderebilirsiniz. Sitenizde ve sosyal medya hesaplarınızda kampanyaya dair bilgiler paylaşabilirsiniz bülten ve dergi ve gazetelerinizde konuya dair bilgilere yer verebilirsiniz. Ayni ve Nakdi Bağışlarınız için her türlü bilgi:  İHH.org.tr ’den ve 0212 631 21 21 tetlefondan öğrenebilirsiniz.  SMS:  3072’ye “KIS” yazılarak gönderilen her SMS kampanyaya 5 liralık bir katkı sağlıyor. Bu bilgiyi paylaşabilir, hayırseverleri teşvik edebilirsiniz.

İHH’DAN ACİL KIŞ KAMPANYASI FOTO

308 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika