Dolar : Alış : 6.2287 / Satış : 6.2399
Euro : Alış : 7.3234 / Satış : 7.3366
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14287 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İmamlara ‘bağımlılık’ mücadelesi anlatıldı

28 Aralık 2016 - 765 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»İmamlara ‘bağımlılık’ mücadelesi anlatıldı

Yeşilay Cemiyeti Diyarbakır Şubesi ile İl Müftülüğü’nce, Diyarbakır’daki din görevlileri ve Kuran Kursu’ndaki erkek öğretmenlere yönelik ‘bağımlılık’ mücadelesi anlatıldı. Yazar Ömer Miraç Yaman, burada yaptığı konuşmada, bağımlı bireylerin toplumda dışlanan, horlanan, ötekileştirilen ve aslında insan olarak onları görmemezlikten gelinen bir toplum haline gelindiğini ifade ederek, “Bu tavır gençleri madde batağına sürüklüyor. Parçalanan aileler, iletişim kopukluğu, ergen dönem sendromunun bağımlılığa iten sebepler arasındadır” dedi.

İl Müftüsü Burhan İşleyen ise, bağımlılığın göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade ederek, bağımlılıkla mücadelede seferberlik halinde olunmasının elzem olduğunu söyledi. İşleyen, gençlerin camilere, Kur’an kurslarına ve din görevlilerine karşı sempati içinde olduğunu din görevlilerinde bu arkadaşlara kucak açmaları gerektiğini onları dinlemeleri, konuşmaları ve onların dertleri ile dertlenmek gerektiğini vurguladı.

Yeşilay Diyarbakır Şube Başkanı Yahya Öger de, katkılarından dolayı İl Müftüsü Burhan İşleyen’e teşekkür ederek, “Bugüne kadar Diyarbakır İl Müftüsü Sayın İşleyen, her kapısını çaldığımızda muhakkak ki bize kapılarını açmış. Bizimle beraber sahada bulunmuş. Bizim halka inmemiz noktasında elinden geleni yapmıştır. Bu konuda kendilerine müteşekkiriz” dedi.

Katılmalarından ve desteklerinden dolayı İl Müftüsü Burhan İşleyen, Bağlar ve Kayapınar İlçe Müftülerine ebru çalışmalarından yapılan tablolar hediyeler edildi.

753 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..