Dolar : Alış : 4.0848 / Satış : 4.0922
Euro : Alış : 4.9862 / Satış : 4.9952
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“İyi ki Yeşilay var!”

01 Mart 2016 - 1.088 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»“İyi ki Yeşilay var!”

Bu yıl “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 96. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Diyarbakır’da kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla spordan, sanata kadar çeşitli etkinlikler yapılacak.

Yeşilay Haftası, bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında “İyi ki Yeşilay var!” konsepti ile çeşitli etkinlikler ve toplantılarla kutlanacak. Yeşilay Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır’daki kurumları ziyaret ederek  ve okulda bağımlıkla mücadele  konferansı ile start alacak olan haftada saha aktivitelerinden seminerlere kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.

GENÇLİKLE KUCAKLAŞACAĞIZ

Yeşilay Diyarbakır şube Başkanı Yahya Öger, Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirterek, “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için ……’de çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

YEŞİLAY DAYANIŞMA HAFTASI

Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’na, “Yeşilay Dayanışma Haftası” diyerek çalışma yapacaklarını ifade eden Öger, “İlimizdeki Yeşilay gönüllülerimizle Yeşilay Haftası münasebetiyle zararlı alışkanlıklara ve bunların yayılmasına engel olmak için hep birlikte el ele vererek, etkinlik ve seminerlerimizle bağımlılıklarla mücadele çağrısında bulunacağız” dedi.

EL ELE BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELE ÇAĞRISI

Bu yıl Yeşilay’ın 96. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağını vurgulayan Öger, Yeşilay Haftası münasebetiyle zararlı alışkanlıklara ve bunların yayılmasına engel olmak için hep birlikte el ele vererek, bağımlılıklarla mücadele çağrısında bulundu.

ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

Öger, Bir hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi: “Çarşamba günü gazi Yaşargil eğitim araştırma hastanesine stand ve karikatür sergisi, Perşembe günü dağ kapı Selahattin Eyyübi Devlet hastanesinde stand, aynı gün Suriyeli öğrenciler için açılan okulda çocuklarla etkinlik Cuma günü D.Ü.Eğitim Fakültesinde Yeşilay etkinlik çadırı kurulacak ve resim sergimiz olacak. Cumartesi günü NİNOVA AVM de Yeşilay etkinlik standı kurulacak burada resim boyama yüz boyam. pazzl kum boyama ile çocuklara yönelik program düzenlenecek ve yine cumartesi günü UZAY TV-SÖZ TV ortak yapımı olan barış Can ile Bizim çocuklar programında Yeşilay tanıtımı ve sağlıklı yaşam modülü anlatılacaktır” (Sait BAYRAM’ın Haberi)

Yahya Öger

705 Total Views 3 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika