Dolar : Alış : 4.0758 / Satış : 4.0832
Euro : Alış : 4.9720 / Satış : 4.9809
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadınlar günününde yardımlı kutlama

08 Mart 2016 - 554 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Kadınlar günününde yardımlı kutlama

AK Parti Hani İlçe Başkanı Abdullah Topkaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle mesaj yayımladı. Kadınların karşılaştığı sorunların, esasen tüm toplumun meselesi olduğunu ifade eden Topkaya, dolayısıyla çözümlerin de ortak bir anlayışla üretilebileceğinin unutulmaması gerektiğini söyledi.

KADINA ÖNEMLİ SORUMLULUKLAR DÜŞÜYOR

Yeni Türkiye yolunda ulaşılmak istenen hedefler konusunda kadınlara da önemli sorumluluklar düştüğünü vurgulayan Topkaya, bu doğrultuda son yıllarda gerçekleştirilen reformlarla, eğitimden sağlığa, çalışma hayatından siyasete kadar tüm alanlarda kadınlara destek olacak önemli iyileşmeler sağlandığına işaret etti.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ KINIYORUZ

‘Kadına karşı şiddet’ zaman zaman gündeme gelen sorunların da toplumun kültürel düzeyinin yükselmesiyle aşılması gereken sorunlar olduğunu vurgulayan Topkaya, şöyle dedi: “AK Parti olarak bizim hedef noktamızda aile, aile kurumu vardır. Bizim aile kurumumuz, değerlerimizden, tarih kökünden aldığı güçle muhafazakar bir anlayışa dayalıdır. Bunu, bu şekilde korumak durumundayız. Eğer aile yapımız sarsıntı geçirecek olursa geleceğimiz tehlikededir. İnanıyorum ki özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli kadınlarımızın, ekonomiden siyasete her alanda sayılarının artması, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır. Bu vesileyle, kadına şiddet meselesi başta olmak üzere mevcut sorunlarla kararlı biçimde mücadeleye devam edeceğimizi, kadınlarımızın hayat şartlarını daha da iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğimizi, ekonomik alanda olduğu kadar siyasi alanda da varlık göstermeleri hususunda kendilerine destek olacağımızı vurgulamak istiyorum. Bu inançla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyor, şehrimin ve ülkemin tüm kadınlarını saygıyla, sevgiyle selamlıyorum”

KADINLARA YARDIM PAKETİ DAĞITTI

İlçe Başkanı Topkaya, daha sonra parti teşkilatında 200 aileye gıda paketlerini kendi elleriyle dağıtırken, kadınların sorunlarını da dinlemeyi ihmal etmedi.

yardımlı kutlama yardımlı kutlama (1)

361 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika