Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadınlara ‘Danışmanlık’ eğitimi

23 Haziran 2016 - 637 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Kadınlara ‘Danışmanlık’ eğitimi

23-06-2016-dyb-ynb-kadın-atolye-calısması (1)

Yenişehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten Kadın Merkezi ,kentte kadın alanında çalışmalar yürüten kadın kurumlarına ‘Danışmanlık ve Deneyim Aktarımı’  başlığı altında atölye çalışmalarına başladı. 3 gün boyunca sürecek olan atölye de, sığınak deneyimleri, feminizm, kadın tarihi, kadının hukuksal hakları başlıkları tartışılacak.

Yenişehir Belediyesi Kadın Merkezi  tarafından kadına yönelik her türlü şiddet ve ayrımcılıkla mücadele etmek, her alanda eşitlik ilkesi ile çalışma yürütmek amacıyla kadın merkezlerinde çalışmaya yeni başlayan ve  alanda uzun zamandır çalışmalar yürüten kadınlara yönelik ‘Danışmanlık Atölyesi, Deneyim Aktarımı’ başlıklı atölye programlarına başladı. 3 günlük  sürecek olan atölye çalışması alanında deneyimli kadınlar tarafından gerçekleştirilecek.

Yapılan atölye çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan eğitim birimi sorumlusu Fatma Gündoğdu, Kadın kurumlarının çok yönlü çalıştırma gerektiren bir alan olduğundan dolayı ilk çalışmalarını  ‘Danışmanlık ve Deneyim Aktarımı’ başlığı altında başlattıklarını belirtti.

Deneyim aktarımı ve olası örnekler üzerinden gidilerek farklı yaklaşım tarzlarını da tartışma sürecine dahil ederek  çalışmayı yürüttüklerini belirten birim sorumlusu Gündoğdu, şöyle devam etti:”Bu atölye çalışmamız kurumlarda çalışan kadınlar tarafından ilk danışmalık başvurusu alındığında,yapılması ve izlenmesi gereken yol yöntemi uzman kadınlar tarafından rol play(canlandırma)ler le  destekleyerek yapmaya çalışıyoruz.Söz konusu program dahilinde ayrıca kadın tarihi ve kadının hukuksal haklarını da tartışarak,kadınların kendi haklarından haberdar olmalarını sağlamaya çalışıyoruz.”

Kadına yönelik şiddete karşı mücadele yürütülmesi konusunu da  bu atölye çalışmalarına dahil ettiklerini bildiren birim sorumlusu Pınar Aytekin’de,”Erk zihniyetin uygulamaya çalıştığı şiddet kadınların gündelik hayatta sık sık karşısına çıkan bir tablodur.Kadına yönelik şiddetle mücadele veren deneyimli kadınların, gerçekleştirdiğimiz programda, alanda yeni çalışmaya başlayan kadınlarla bu deneyimlerini paylaşmaları bizim açımızdan önemlidir” dedi.

405 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..