Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karakaş: “Hiç bir sağlık çalışanı hiçbir hastayı mağdur etmez”

08 Ocak 2016 - 753 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Karakaş: “Hiç bir sağlık çalışanı hiçbir hastayı mağdur etmez”

Sağlık-Der Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Karakaş, Sur’da yaşanan çatışma ortamından dolayı sağlık çalışanlarına yönelik sarf edilen söylemlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Son zamanlarda Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşanan yoğun çatışma ortamı ve kaos tüm şehri tedirgin ve mutsuz ettiğine işaret eden Karakaş, “Bu çatışma sürecinden en fazla etkilenenler başta Diyarbakır halkı olmak üzere, kolluk kuvvetleri ve sağlık çalışanlarıdır.  Sosyal medya ve güneş gazetesi tandanslı haberler Dicle Üniversitesi Hastanelerinde çalışan tüm personelleri derinden üzmüş ve mesleki saygınlık noktasında hayal kırıklığına uğratmıştır” dedi.

BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI OLMUŞTUR

Karakaş, Dicle Üniversitesi hastaneleri özellikle son beş yılda devrim niteliğindeki hizmetleriyle hem bölgeye hem komşu ülkeler arasında sağlık alanında parlayan yıldız konumuna geldiğine değinerek, şöyle dedi:

“Bu hak ettiği konuma gelinceye kadar hemşiresinden doktoruna tüm çalışanlarıfedakârlık, özveri ve kendilerindenödün vermişlerdir. Dolayısıyla bu mesnetsiz haberler Hemşire ve Doktorları derinden üzmüştür. Çünkü hiçbir sağlık çalışanının mesleki etik doğrultusunda hiçbir hastayı mağdur etmeyeceğini düşünüyorum. İspatsız ve belgesiz sadece iddia olmaktan öteye gitmeyen açıklamalarla Dicle Üniversitesi Hastaneleri sağlık çalışanlarının zan altında bırakılmamasını talep ederek, kaynaksız hiçbir iddiaya kamuoyu tarafından itibar edilmemesini temenni ediyorum.

KURŞUNLARIN HEDEFİ OLMASINA RAĞMEN HİZMET ÜRETİYORLAR

Dicle Üniversitesi Hastaneleri son bir ayda onlarca kurşuna hedef olmasına rağmen, hayati tehlike altında bile insanüstü çabayla hizmet üreten sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu kaybetmesine yönelik üzücü haberlerin herhangi bir gerçekle bağdaşacak yanı mevcut değildir. Bu duygu ve düşüncelerle hayatımızın her alanından şiddetin yok olmasını ve sağlık çalışanlarının hastalara şifa vermek için yoğun çabalarının devam edeceğini belirtiyorum”

Sağlık-Der Mehmet Karakaş

420 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika