Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7524 / Satış : 4.7609
Euro : Alış : 5.4833 / Satış : 5.4932
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karara Diyarbakır’lılar sevindi, Tunceliler tepki gösterdi

05 Kasım 2015 - 1.078 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Karara Diyarbakır’lılar sevindi, Tunceliler tepki gösterdi

Yılbaşı paketinden tütün mamulleri ve içkinin kaldırılmasına yönelik kararın Resmi Gazete’de yayımlanması Diyarbakırlı vatandaşları sevindirdi. Tuncelili vatandaşlar ise, kararı anlamsız buldu.

Resmi Gazete’de bu sabah yayımlanan Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) kararına göre, “Tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satışına ve sunumuna ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmeliğin 19 ve 20. maddeleri çerçevesinde, kurumumuzdan alınmış perakende tütün mamulü ve/veya alkollü içki satış belgesine haiz perakende satış yerlerinde satışa sunulan yılbaşı sepetlerinin içerisinde tütün mamullerinin ve alkollü içkilerin yer almaması” kararı alındı.

YILBAŞI PAKETLERİNDE İÇKİ VE TÜTÜN NAMULLERİ KALDIRILDI

Diyarbakırlı vatandaşlar yılbaşı paketlerinden tütün mamulleri ve içkinin kaldırılmasını olumlu olarak değerlendirdi. Konfeksiyoncu Kadir Tunce, yasağın sevindirici olduğunu belirterek, “Türkiye halkının örflerine aykırı bir tutumdur içki ve tütün kullanımı. Yasaklanması gayet iyi oldu. İslam’a da aykırıdır. Alınan karar yerindedir. Yılbaşında çıkan taşkınlıkların da önüne geçilmiştir. Bu yönüyle de sevindirici bir haber” dedi.

Mehmet Çakar adlı esnaf da, “Alkol İslam alemine göre yasaktır. Bunu daha önce yapmaları gerekirdi. Geç kalınmış bir karar bunun tedbirini daha önce almaları gerekirdi. Türkiye’nin yüzde 95’i Müslüman’dır. Bunların tüketilmesi hem mala zarardır hem de cana zarardır” diye konuştu.

KARARI DOĞRU BULMUYORUM

Tuncelili Melik Ak ise, kararı doğru bulmadığını belirterek, “İnsanlar ne içip, içmeyecekleri konusunda özgür olmadı. Buna devlet karar veremez. Alkol de sigarada sepette olsun olmasın fark etmez. Yasaklanırsa millet gidip tekel büfesinden de alkolü alabilir” dedi. Hüseyin Aşkın da benzer görüşlerde bulunarak, şunları kaydetti: “Yılbaşı sepeti yılda bir yapılan bir olay. Alkollü içeceklerin olup olmaması bir şeyi değiştirmez. İsteyen alkollü, isteyen alkolsüz sepeti alır. Alkol konmasa da dışarıdan alınıp, konulabilir. Bana soracak olursanız ben bana uyan sepeti alırım. Kimse kimsenin özgür iradesine karışamaz. Herkes özgür iradesiyle alkollü de alkolsüz de diyetli de diyetsiz sepet de olur. Ki ben alkol ve sigara da kullanmıyorum. Markete gitsem alkolsüz sepeti alırım. Ama kimsenin özgür iradesini kısıtlama şansım olmaz.”

KONFEKSİYONCU KADİR TUNCE, YASAĞIN SEVİNDİRİCİ OLDUĞUNU BELİRTEREK, "TÜRKİYE HALKININ ÖRFLERİNE AYKIRI BİR TUTUMDUR İÇKİ VE TÜTÜN KULLANIMI. YASAKLANMASI GAYET İYİ OLDU. İSLAM’A DA AYKIRIDIR. ALINAN KARAR YERİNDEDİR. YILBAŞINDA ÇIKAN TAŞKINLIKLARIN DA ÖNÜNE GEÇİLMİŞTİR. BU YÖNÜYLE DE SEVİNDİRİCİ BİR HABER" DEDİ. (AYDIN YORAT/DİYARBAKIR-İHA)

KONFEKSİYONCU KADİR TUNCE, YASAĞIN SEVİNDİRİCİ OLDUĞUNU BELİRTEREK, “TÜRKİYE HALKININ ÖRFLERİNE AYKIRI BİR TUTUMDUR İÇKİ VE TÜTÜN KULLANIMI. YASAKLANMASI GAYET İYİ OLDU. İSLAM’A DA AYKIRIDIR. ALINAN KARAR YERİNDEDİR. YILBAŞINDA ÇIKAN TAŞKINLIKLARIN DA ÖNÜNE GEÇİLMİŞTİR. BU YÖNÜYLE DE SEVİNDİRİCİ BİR HABER” DEDİ.

MEHMET ÇAKAR ADLI ESNAF DA, "ALKOL İSLAM ALEMİNE GÖRE YASAKTIR. BUNU DAHA ÖNCE YAPMALARI GEREKİRDİ. GEÇ KALINMIŞ BİR KARAR BUNUN TEDBİRİNİ DAHA ÖNCE ALMALARI GEREKİRDİ. TÜRKİYE’NİN YÜZDE 95’İ MÜSLÜMAN’DIR. BUNLARIN TÜKETİLMESİ HEM MALA ZARARDIR HEM DE CANA ZARARDIR" DİYE KONUŞTU. (AYDIN YORAT/DİYARBAKIR-İHA)

MEHMET ÇAKAR ADLI ESNAF DA, “ALKOL İSLAM ALEMİNE GÖRE YASAKTIR. BUNU DAHA ÖNCE YAPMALARI GEREKİRDİ. GEÇ KALINMIŞ BİR KARAR BUNUN TEDBİRİNİ DAHA ÖNCE ALMALARI GEREKİRDİ. TÜRKİYE’NİN YÜZDE 95’İ MÜSLÜMAN’DIR. BUNLARIN TÜKETİLMESİ HEM MALA ZARARDIR HEM DE CANA ZARARDIR” DİYE KONUŞTU. 

532 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..