Dolar : Alış : 3.7777 / Satış : 3.7845
Euro : Alış : 4.6367 / Satış : 4.6450
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir11°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13882 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kayapınar’da Parklar Yapılacak

26 Eylül 2017 - 176 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Kayapınar’da Parklar Yapılacak

Kayapınar’daki Belediyeye ait boş alanları inceleyen Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Kayapınar Belediyesinde yapılaşmanın bittiği alanlarda kalan boş alanların halkın faydalanabileceği parklar yapılmasını istedi. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait serayı da gezen Başkan Vekili Dr. Balcı, çiçek üretim sayısının 1 milyona çıkarılmasını istedi. Kayapınar’da kapalı pazar alanları da yapılacak.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Kayapınar Belediyesi birim müdürleri ile ilçe sınırları içerisindeki boş alanları gezdi. Belediyeye ait boş arazileri tek tek gezerek, ilgili birim müdürlerinden bilgi alan Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, buralarda doğal parkların yanı sıra Gençler ve Çocuklar için spor komplekslerinin yapılmasının talimatını verdi.

Park Bahçeler, Temizlik ve Fen İşleri Müdürlüğüne ait Makine İkmal Şube Müdürlüğü’nü de ziyaret eden Kaymakam ve Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçe Müdürlüğünün araç parkı ile atölyelerini gezdi. Araç parkı ve atölyeler hakkında bilgi alan Dr. Balcı, daha sonra seraya geçti. 16 dönüm arazi üzerine kurulu, 300 bin kök çiçek üreten serada incelemelerde bulunan Dr. Balcı, ekilen çiçekler ve seranın genel durumu hakkında bilgi aldı.

ÇİÇEK ÜRETİMİ 1 MİLYONA ÇIKARILACAK

Başkan Vekili Dr. Balcı, 16 dönümlük seranın 30 dönüme çıkarılmasını, 300 bin olan kök çiçek üretimini bir milyon köke çıkarılması talimatını verdi. Dr. Balcı, kapalı bir dönümlük sera alanında tadilat yapılmasını da istedi. Başkan Vekili Dr. Balcı, ayrıca Makine İkmal Müdürlüğünün düzene girmesi için bir an önce çalışmalarının yapılmasını istedi.

1 YILDA 25 YENİ PARKLAR YAPILACAK

Başkan Vekili Dr. Balcı, Kayapınar’da yapılaşmanın bittiği alanlarda kalan yeşil alanlara halkın faydalanabileceği, çocukların aileleriyle zaman geçireceği doğal parkların yanı sıra, gençler ve çocuklar için spor kompleksi yapılmasını istedi. Başkan Dr. Balcı, önümüzdeki yıl içerisinde yeni parkların yapılması için Park ve Bahçeler Müdürlüğüne talimat verdi.

KAPALI PAZAR ALANLARI YAPILACAK

Başkan Vekili Dr. Balcı, boş alanları inceledikten sonra Kayapınar ilçesinde büyük ihtiyaç olan açık pazar alanlarının kapalı pazar alanlarına dönüştürülmesini istedi. Balcı, Belediye olarak her mahallede bir pazarın yapılması planladıklarını söyledi.

175 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika