Dolar : Alış : 3.7777 / Satış : 3.7845
Euro : Alış : 4.6367 / Satış : 4.6450
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir11°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13882 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kaynartepe’deki ailelere ihmal-istismar eğitimi

25 Mayıs 2016 - 629 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Kaynartepe’deki ailelere ihmal-istismar eğitimi

istismar egitimi

Bağlar Belediyesi Solin Çocuk Oyun Evi ve Yüzme Havuz’u ailelere yönelik “İhmal İstismar” konulu eğitim verdi. Solin Çocuk Oyun Evi ve Yüzme Havuz’u ailelere yönelik, “İhmal-İstismar” konulu eğitim vererek aileleri çocuk istismarına karşı uyardı. Solin Çocuk Oyun Evi ve Yüzme Havuz’u Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime psikolog Rozerin Yıldırım ve bazı aileler katıldı. Eğitim ile ilgili değerlendirme yapan Solin Çocuk Oyun Evi ve Yüzme Havuz’u psikologu Rozerin Yıldırım, çocuk oyun evi olarak sürekli ebeveynlere farklı konularda eğitimler verdiklerini söyledi. Yıldırım çocuk istismarının çok önemli bir konu olduğunu belirterek ailelerin çocuklarına karşı daha fazla duyarlı olması gerektiğinin altını çizdi.

ÇOCUK İSTİSMARI VE İHMALİ

Dünya Sağlık Örgütü’nün çocuk istismarı ve ihmali konusundaki kararlarına da dikkat çeken Yıldırım, “Dünya Sağlık Örgütü 0-18 yaş grubundaki çocuğun fiziksel gelişimini, psiko-sosyal gelişimini olumsuz etkileyen toplumda ya da devlet tarafından bilerek veya bilmeyerek çocuğa karşı geliştirilen her türlü harekete maruz kalmasını çocuk istismarı ve ihmali olarak görmektedir” dedi.

ÇOCUKLAR HERGÜN DUYGUSAL, FİZİKSEL YA DA CİNSEL İSTİSMARA UĞRUYOR

Solin Çocuk Oyun Evi ve Yüzme Havuz’u psikologu Rozerin Yıldırım, eğitime neden ihtiyaç duyduklarını şu ifadelerle anlattı: “Çünkü Türkiye’de her gün çocuklar mutlaka duygusal, fiziksel ya da cinsel istismara maruz kalıyor. Türkiye’de her 5 kız çocuğundan 2’si, her 10 erkek çocuğundan 3’ü cinsel istismara maruz kalıyor.” Ailelerin kilit noktada yer alması gerektiğini dile getiren Yıldırım, “Ebeveynlerin farkındalık düzeyini arttırmak gerekir. Ebeveynlerin çocuk üzerinde oluşabilecek olası riskleri en aza indirebilecek konumda olması lazım. Bu temelde amacımız çocuk ihmal ve istismarı konusunda ailelere açıklayıcı bilimsel bilgi aktarmaktır” dedi.

366 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika