Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14162 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kellik tarihe karışıyor

16 Nisan 2016 - 1.134 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Kellik tarihe karışıyor

KELLİĞE PRP VE MEZOTERAPİLİ UMUT SAÇ DÖKÜLMESİ TARİHE KARIŞABİLİR DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLAR UZMANI DR. VEYSEL MURAT İNAÇ: "SAÇ DÖKÜLMESİNDE PRP VE MEZOTERAPİ TEDAVİSİ SON DÖNEMDE REVAÇTA" "PRP VE MEZOTERAPİ SAÇ KÖKLERİNİ G

Saç dökülmesi üzerine son yıllarda geliştirilen kişinin kendi kanından alınan hücrelerle gerçekleştirilen PRP ve mezoterapi seansları, saç köklerini güçlendirerek dökülmeyi önlerken, canlı kökleri uyararak saçların yeniden çıkmasını sağlıyor.

Tarih boyunca erkeklerin en önemli sorunlarının başında gelen saç dökülmesi sorununa, teknolojinin ilerlemesi ile çözüm üretilmeye devam ediliyor. Saç dökülmesinin önlenmesi ve canlı köklerin uyarılarak saçların yeniden çıkmasını sağlayan PRP ve mezoterapi uygulaması da en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinin başında geliyor.

PRP ve mezoterapi uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulunan Memorial Diyarbakır Hastanesi’nde görevli Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Dr. Veysel Murat İnaç, saç dökülmesinin hem erkeklerde hem kadınlarda kozmetik açıdan hastayı rahatsız eden ve uzun yıllardan beri mevcut problemlerden biri olduğunu söyledi. Erkeklerde en sık görünen dökülmenin genetik olduğuna dikkat çeken Uzm. Dr. İnaç, “Bunun dışında fizyolojik saç dökülmesi de görebiliyoruz. Aynı şekilde, kadınlarda da erkeklerde de hem heterojen kayıpları fizyolojik dökülmeleri hem genetik dökülmeyi kadınlarda da görebiliyoruz. Bunun dışında çeşitli cilt hastalıkları, saç derisini tutan çeşitli cilt hastalıklarından dolayı da saç dökülmesi olabiliyor. İlaç kullanımları bazı kemoterapi tedavileri sonucu yine saç dökülmeleri olabiliyor. Kansızlık, vitamin eksiklikleri guatr hastalıkları gibi hastalıklar ve şikayetlerde de yine saç dökülmesi ile karşılaşabiliyoruz” dedi.

KİŞİNİN KENDİ KANINDAN CANLI SAÇLARA

Son dönemlerde saç dökülmeleri ile ilgili yeni tedavilerin revaçta olduğunu belirten Uzm. Dr. İnaç, şöyle konuştu: “Bunların en başında PRP ve mezoterapi geliyor. PRP, kanda yara iyileşmesinden kan pıhtılaşmasından sorumlu hücrelerin yoğunlaştırılıp saç derisine enjeksiyonu şeklinde yapılır. Bunda hastanın kendi kanı alınır. Herhangi bir yabancı madde hastaya verilmez. Sadece kendi kanı kullanılır. İşlemden geçtikten sonra platelet dediğimiz hücrelerin zenginleştirilmiş hali hastanın saç derisine enjeksiyon yolu ile noktasal enjeksiyonlar yapılarak hastanın saç derisine enjekte edilir. Burada büyüme faktörlerinin saç köklerini besleyip büyütmesi temeline dayanır bu mantıkla yapılır. Genelde ayda bir 20 günde bir seanslar halinde 6 seansa kadar yapılabiliyor. Hastaların birçoğunda fayda gösterdiğini gözlemledik. Bunun için özellikle kıl kökünün zarar görmemesi, ölmemiş olması gerekir. Bunu hem genetik dökülmelerde fizyolojik dökülmelerde uygulayabiliyoruz. Mezoterapi de yine benzer mantıkla saç derisine enjeksiyon şeklinde yapılan bir yöntem. Ama bunda dışarıdan bazı vitamin protein mineral keratin gibi destek elementler saç derisinde aynı mantıkla enjekte ediliyor. İkisi beraber kombine edilebilir. Ayrı ayrı da yapılabilir. Bu şekilde devam eden seanslar halinde saçları kuvvetlendirip canlanmasına yönelik tedavi yöntemleri revaçta şu an. Bunun dışında PRP mezoterapiden fayda görmeyen veya kıl köklerini kaybetmiş hastalarda ise artık saç ekimi öneriliyor.”

811 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika