Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14162 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Müftülükten ‘Sur’ halkına yardım kampanyası

15 Ocak 2016 - 547 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Müftülükten ‘Sur’ halkına yardım kampanyası

Diyarbakır İl Müftülüğü, Sur ilçesindeki çatışmalardan dolayı mağdur olan halka, yardım kampanyası başlattı. Sur’da yaşanan çatışmalardan dolayı mağdur olan halka bir yardım da Diyarbakır İl Müftülüğünden geldi. İl Müftüsü Burhan İşliyen, Türkiye Diyanet Vakfı Diyarbakır Şubesi aracılığıyla Sur halkına yapılan yardımlarda kendilerinin de katkı sağlayacaklarını belirttiler. Sur ilçesine yapılacak yardım kampanyasıyla ilgili basın açıklaması yapan Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen, yaşanan olaylardan dolayı mağdur olan vatandaşlara el uzatmanın imanı esas gerektiren bir görev olduğuna dikkat çekti.

SUR HALKI İÇİN BAĞIŞ TOPLANIYOR

İşliyen, Gönüllü imam hatiplilerden ve Kur’an kursu öğreticilerinden oluşan  ‘Nurul Ebrar’ ekibiyle bölgede ciddi çalışma yaptıklarını belirterek, Cuma namazı sonrasında Sur halkı için bağış toplayacaklarını söyledi. 4 bin Suriyeli aileye yardım edildiğini de kaydeden İşliyen, “Nurul Ebrar çalışmalarını Sur halkına yoğunlaştırdı. Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi göndereceği bine yakın alışveriş kartıyla, bölgede mağduriyet yaşayan kardeşlerimize yardım ulaştıracaktır.” dedi.

YARDIMLARA KENDİMİZ DE KATKI YAPACAĞIZ

Diyarbakır Diyanet Vakfı Şubesinin yapacağı yardımlara da kendilerinin de katkı sağlamak istediğini belirten İşliyen, “Bundan maksadımız, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma bilincinin yerleşmesini temin etmektir. Diyanet İşleri Başkanımız bölgeyle ilgili sık sık aramak suretiyle bilgi alıp ne yapabileceğimiz konusunda istişareler yapmaktadır. Bu yaptığımız istişareler neticesinde karınca kararınca da olsa Diyanet Vakfı Genel Merkezimiz bölgedeki mağdur olan kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yardım çekleri gönderecek inşallah. Bunlar alışveriş çeki ve alışveriş kuponu şeklinde olacaktır. Biz de Sur Kaymakamlığı ve Sur Müftülüğüyle işbirliği içerisinde tespit edilen ailelerimizi hem Sur bölgesinde hem Silvan’dan ayrılmak zorunda kalan ve mağduriyet yaşayan kardeşlerimize yardım çeklerimizi ulaştıracağız.”  ifadelerini kullandı.

“GAYEMİZ KARDEŞLİK BİLİNCİNİ PEKİŞTİRMEK”

Diyarbakır’daki tüm camilerde Cuma hutbelerinde halkı kampanya hakkında bilgilendirmek ve yapılacak olan yardımlarla kardeşlik bilincini pekiştirmeyi amaçladıklarını ifade eden İşliyen, “Diyarbakır’da çeşitli devlet kuruluşlarının yanında sivil toplum örgütleri ciddi anlamda bir takım faaliyetler yürütüyorlar. Biz de bu kapsamda hem bir devlet kuruluşu İl Müftülüğü olarak,  hem bir sivil toplum örgütü olan Türkiye Diyanet Vakfı olarak bu bilincin yerleşmesine katkı sunmak istiyoruz. Diyarbakır’da bütün bölgede hem de İslam âleminin her neresinde olursa olsun kanayan bir yara varsa, bir acı yaşanıyorsa o acıya ortak olmak, yarayı sarmak, yarayı saranların yanında olmak bir iman görevi olduğunun bilincindeyiz. İnşallah bu maksatla cami cemaatimizin yardımlarına müracaat edilecektir.” şeklinde konuştu

İşliyen, son olarak,  “Acıyı azaltmak bizim elimizde. Hep beraber acıyı yaşayan kardeşlerimizin acısını hafifletmeye çalışacağız. Bölgeye bir an önce huzurun ve sükûnetin tekrardan gelmesini hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.

İlMüftüsü İşleyen

350 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika