Dolar : Alış : 3.7777 / Satış : 3.7845
Euro : Alış : 4.6367 / Satış : 4.6450
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir11°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13882 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MÜSİAD’tan örnek davranış!

22 Aralık 2016 - 446 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»MÜSİAD’tan örnek davranış!

MÜSİAD, Diyarbakır’da İskender Paşa İlköğretim Okulu ve Şehit Er Bahtiyar Eroğlu Ortaokulu’nda yardıma muhtaç çocuklara bot ve mont yarımında bulundu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından Diyarbakır’daki İskender Paşa İlköğretim Okulu ve Şehit Bahtiyar Er Orta Okulu’ndaki çocuklara bot ve mont yardımı yapıldı. Yapılan yardım talebinin Diyarbakır’da söz konusu okulları gezen bir heyet tarafından yapıldığını belirten MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı İsmail Özşanlı, çocuklara 750 adet bot ve 250 adet mont yardımı yapıldığını belirtti.

“750 ADET BOT 250 ADET MONT DAĞITTIK”

Kış şartlarının çocukları zor durumda bıraktığı için bu yardımları yaptıklarını belirten Özşanlı, “Biz bu yardımı yaklaşık 1 ay önce planladık. MÜSİAD genel merkezine hizmet sektöründen bir heyet geldi. Bu heyetle birlikte Diyarbakır’ın çeşitli yerlerine bir gezi düzenlemiştik. Bu gezi kapsamında Şehit Bahtiyar Eroğlu ortaokuluna geldik. Okulun kapılarının eski olduğunu gördük. Okulda mescit yoktu ve okul çok bakımsız bir okul olduğu için yardımda bulunmaya karar verdik. Gelen heyet bu masrafları üstlendi. Okulun masraflarını, okulun bakım ve onarımını bu heyet üstlenmek istediğini dile getirdi. Sonrasında okulda okuyan çocukların durumlarını gördük. Malum kış şartları olduğu için çocuklara da yardımda bulunmak istediler. O zaman okula gelen heyet yardıma muhtaç durumda olanlara ayakkabı ve mont yardımı yaptılar. Bizde Diyarbakır şubesi olarak okullara bu yardımları ulaştırdık. Yaklaşık 750 tane bot ve 250 adet de mont dağıttık çocuklara. Bu yardımın ilk ayağını iki okul kapsıyor. Bu okullar; Şehit Bahtiyar Er Ortaokulu ve Sur’da bulunan İskender paşa İlköğretim okuludur. Aynı zamanda bu iki okulu da öğretmenler gününde yılın idarecisi seçmiştik. Öğretmenler gününde bu okullardaki hocalarımıza da plaket dağıtmıştık. Bu iki okula da şu an bu yardımları yapıyoruz” dedi.

445 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika