Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14162 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğretmenlere Yeşilay tanıtıldı

12 Ağustos 2016 - 1.812 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Öğretmenlere Yeşilay tanıtıldı

Yeşilay (1) Yeşilay (2)

Yeşilay (3) Yeşilay (4)

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Diyarbakır Şubesi’nin ortak girişimi ile  Milli Eğitim Bakanlığınca yayımlanan ´Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecine İlişkin Yönerge´ çerçevesinde düzenlenen Aday Öğretmen Yetiştirme kapsamında hizmet içi seminerinde eğitimlerini tamamlayan 650 öğretmene Yeşilay tanıtıldı. Programda, Diyarbakır Yeşilay Şube Başkanı Yahya Öger, öğretmenlere Yeşilay ve Yeşilay’ın çalışması olan Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), Yeşilay Gençlik kulüpleri ve Yeşilay’ın kültürel ve sanatsal faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Kayapınar İlçesi Hantepe Şehitleri’nde düzenlenen tanıtım programına Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’da katıldı.

ASLAN: ‘’ETİK DEĞERLERİN VERİLMESİ GEREKEN BİR DERS OLMALI’’

Öğretmenlerle sohbet eden Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, etik değerlerin verilmesi gereken bir ders olduğunu ifade ederek, ‘’Bağımlılıkla mücadele önemlidir. Öğretmenlerimiz örnek teşkil ederek çocuklarımızın geleceklerini çizmede büyük bir rol sahibidirler. Yeşilay’ın çalışmalarını yakından takip ediyorum. Yaptıkları bu hizmetten dolayı Diyarbakır Yeşilay Şube Başkanı Yahya Öger’e teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

EKİN: ‘’YEŞİLAY İYİ BİR PAYDAŞ’’

İl Milli Eğitim Hizmet İçi sorumlu Şube Müdürü Ebubekir Ekin ise, Şubat ataması aday öğretmenlerin yetiştirme süreci ile ilgili 27 Haziran-12 Ağustos arasında yapilan hizmet içi seminerinin önemine değinerek, ‘’Yeşilay bizim için iyi bir paydaş, Bağımlılıkla Mücadele konusunda başvurabileceğimiz bir merkez ve desteklerini alacağımız bir STK’dır. Bundan sonraki aşamalarda da Yeşilay’la koordineli bir şekilde çalışarak Diyarbakır’da bağımlılıkla mücadele noktasında iyi bir yere varacağınıza  inanıyorum’’ dedi.

ÖGER: ÖĞRETMENLERİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Yeşilay Cemiyeti Şube Başkanı Yahya Öger de, öğretmenlerin bugünkü toplumun önderleri, gelecek nesillerinde mimarları olduğunu belirterek, ‘’Öğretmenlerimize düşen en büyük görevlerden bir tanesi de bağımlılık mücadele noktasında öğrencilerin bilinçlendirilmesine yardımcı olmalarıdır. Bağımlı bireylerin tedavi edilmesi noktasında yetkililerle dirsek temasında bulunarak bu illetli hastalıktan gençlerimizin kurtulmasına vesile olmalarıdır. Bizim için önleyici eğitim Öncelikle ailede ve okulda başlayarak, toplumun her kesimine gerekirse birebir görüşülerek kaliteli bir hayatın sürdürülmesinde özelikle tütün ve madde bağımlılığı konusunda ciddi bir çalışma yaparak insanların bu iletli maddelerden uzaklaştırılması noktasında Yeşilay’a yardımcı olmalarıdır’’ dedi.

(www.haberdiyarbakir.gen.tr-ÖZEL)

1718 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika