Dolar : Alış : 4.8000 / Satış : 4.8086
Euro : Alış : 5.5924 / Satış : 5.6025
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Okutan kampanya!

11 Ağustos 2017 - 534 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Okutan kampanya!

Kariyer Koçu-Ön Büro Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Öğretmeni Cemil Üstündağ Koordinatörlüğü’nde 2015 yılından bu yana yürütülen “Bir Bilgi ile Bin Sevgi Yeşertelim’ adlı proje kapsamında Diyarbakır ve Mardin’deki çeşitli okullara 24 kütüphane oluşturuldu. Projede hedefin 100 kütüphane açmak olduğu belirtildi.

Proje koordinatörü Cemil Üstündağ, Proje’nin amacının ihtiyaç sahibi ile bağışçıların arasında gönül köprüsü kurarak Türkiye’nin 4 bir yanındaki okulların kütüphane gereksinimi ve öğrencilerin kırtasiye malzemesi desteği sağlamak olduğunu söyledi.

BİN ÖĞRENCİNİN KIRTASİYE MALZEMESİ KARŞILANDI

Projenin 8 kişilik bir ekip tarafından yürütüldüğüne işaret eden Üstündağ,  “2015 yılında başlayan proje kapsamında bugüne kadar yaklaşık Bin öğrencinin kırtasiye malzemesi ihtiyacı karşılandı. Aynı Proje kapsamında 100 kütüphane açmayı hedefliyoruz. Kütüphanelerin oluşması için bağışçılar, yayınevleri, belediyeler, yazarlar ve firmalara telefon ve mail yoluyla ulaşılarak kampanya için destek istiyoruz. Projenin başladığı tarihten bugüne 52 bin kitap bağışladık. Mardin ve Diyarbakır illerinde 24 adet kütüphane oluşturduk. Aynı zamanda 13 okulumuzun kütüphanelerine bağışlanan kitaplardan destek sağlandı. “Bir bilgi ile bin sevgi yeşertelim” kampanya kapsamında kütüphane ihtiyacı duyulan eğitim kurumlarına ulaşmak, öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitimden ve bilgiden uzak kalmamasını sağlamaktır. Okumanın önemi ve birçok şeyi okurken sorgulayan, kültür sahibi ve bilgi dolu gelecek nesiller yetiştirilmesi hedefliyoruz.  Proje ye katkıda bulunmak isteyen gönüllüler proje sorumluları ile gerekli irtibatı sağladıktan sonra bağış yapabiliyorlar. Bağış yapmak isteyen vatandaş ve kuruluşların yuzkutuphane@hotmail.com ve “Bir bilgi ile Sevgi Yeşertelim” facebook adresinden proje sorumlularına ulaşabilirler” diye konuştu.

502 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..