Dolar : Alış : 4.0668 / Satış : 4.0742
Euro : Alış : 4.9503 / Satış : 4.9592
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir28°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14233 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Platformdan Mutlu Kaya’ya destek

12 Mayıs 2016 - 898 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Platformdan Mutlu Kaya’ya destek

KADIN CİNAYETLERİNİ DURDURACAĞIZ PLATFORMU’NDAN MUTLU KAYA’YA DESTEK KADIN CİNAYETLERİNİ DURDURACAĞIZ PLATFORMU TEMSİLCİSİ BURCU KAREFİL: "MUTLU HAKKINI KAZANANA KADAR YAŞADIĞI HAK İHLALİ GİDERİLENE KADAR YANINDA OLACAĞIZ" MUTLU KAYA: "ARTIK KADINA ŞİDDET DURSUN, HAK YERİNİ BULSUN. ADALETE GÜVENİYORUM" AV. HATİCE DEMİR: "SANIĞIN EN ÜST SINIRDAN CEZA ALMASI İÇİN MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ" ABLA DİLEK ZENGİN: "ERKEK TERÖRÜ VAR TÜRKİYE’DE, 19 YAŞINDAKİ KIZ KARDEŞİM MUTLU KAYA'NIN DA BAŞINA BÖYLE BİR OLAY GELDİ" KADIN CİNAYETLERİNİ DURDURACAĞIZ PLATFORMU’NDAN MUTLU KAYA’YA DESTEK KADIN CİNAYETLERİNİ DURDURACAĞIZ PLATFORMU TEMSİLCİSİ BURCU KAREFİL: "MUTLU HAKKINI KAZANANA KADAR YAŞADIĞI HAK İHLALİ GİDERİLENE KADAR YANINDA OLACAĞIZ" MUTLU KAYA: "ARTIK KADINA ŞİDDET DURSUN, HAK YERİNİ BULSUN. ADALETE GÜVENİYORUM" AV. HATİCE DEMİR: "SANIĞIN EN ÜST SINIRDAN CEZA ALMASI İÇİN MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ" ABLA DİLEK ZENGİN: "ERKEK TERÖRÜ VAR TÜRKİYE’DE, 19 YAŞINDAKİ KIZ KARDEŞİM MUTLU KAYA'NIN DA BAŞINA BÖYLE BİR OLAY GELDİ"

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, Ergani ilçesinde 18 Mayıs 2015 tarihinde erkek arkadaşının silahlı saldırısı sonucu başından yaralanan ve uzun süre hastanede tedavi gördükten sonra bugünkü duruşmaya katılan Mutlu Kaya için Diyarbakır’a geldi. Mutlu Kaya’nın duruşmasının ardından Diyarbakır Barosu önüne geçen heyet burada açıklamalarda bulundu. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu temsilcisi Burcu Karefil, Mutlu’nun Türkiye’deki neredeyse her kadının yaşadığı gibi, hak ihlallerine ve şiddete maruz kaldığını söyledi. Karefil, “Mahkemede de biz tekrar gördük ki, öldürmeye teşebbüs eden kişi neredeyse kendini haklı çıkarır şekilde konuştu, neredeyse Mutlu’nun suçlu olduğu şekilde konuştu. Bizler hukuken kazanacağımızı biliyoruz. Hem Mutlu kardeşimiz için hem saldırıya uğrayan, tacize uğrayan cinsel saldırıya uğrayan ve şiddetin en son noktası olarak öldürülen tüm kadın kardeşlerimiz için hukuki olarak kazanacağımızı çok iyi biliyoruz. Mutlu’nun asla yalnız yürümeyeceğini söylüyoruz. Mutlu hakkını kazanana kadar yaşadığı hak ihlali giderilene kadar yanında olacağız ve mücadelemizi kazanacağız” dedi.

SANIK TARAFINDAN DEFALARCA TEHDİT EDİLDİ

Mutlu’nun avukatı Hatice Demir ise, toplanan delillere bakıldığı zaman Mutlu’nun daha önce defalarca bu sanık tarafından tehdit edildiği, şiddete maruz kaldığı ailesinin de hedef haline getirildiğinin görüldüğünü söyledi. Av. Demir, “Mutlu’yu adeta hareket edemez hale getirdiğine yönelik bir çok delil dosya kapsamında mevcut. Sanık ile ilgili şu anda yargılama tasarlayarak kasten öldürmek suçundan devam etmekte. Biz sanık Veysi Ercan en üst kattan cezalandırılıncaya dek bu mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi belirtmek istiyoruz” diye konuştu.

“ARTIK KADINA ŞİDDET DURSUN, HAK YERİNİ BULSUN”

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun kendisi için yaptığı açıklamaya katılan Mutlu Kaya ise, “Artık kadına şiddet dursun, hak yerini bulsun. Adalete güveniyorum” şeklinde konuştu.

Mutlu Kaya’nın ablası Dilek Zengin de, Türkiye’de erkek terörü olduğunu söyledi. Abla Zengin, şöyle konuştu: “19 yaşındaki kız kardeşim Mutlu Kaya’nın da başına böyle bir olay geldi. Bu kan bitene kadar erkek terörüne dur diyeceğiz, sokaklarda olacağız, şiddetin, tecavüzün tacizin bitmesi için. Öyle katillerin kendini gururla şerefle kendilerini mahkemeye sunmayıp kendini daha da aciz bir durumda gösterip kendini müdafaa etme yoluna gittikleri için bizde kesinlikle kadına şiddete dur demek için sürekli sokaklarda olacağız ve bunu bir şekilde bitireceğiz. Kadın demek toprak demek, kadın demek tohum demek, kadın her şey demek. Ben onun annesine buradan sesleniyorum, biliyorum o çocuğunu doğururken katil olması için doğurmadın ama maalesef senin oğlun bir katil.”

640 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika