Dolar : Alış : 4.7908 / Satış : 4.7994
Euro : Alış : 5.5680 / Satış : 5.5780
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sağlık çalışanlarına hatalı tıbbi uygulama paneli

28 Şubat 2017 - 385 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Sağlık çalışanlarına hatalı tıbbi uygulama paneli

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından “Sağlık Çalışanlarının Hatalı Tıbbi Uygulamadan Kaynaklanan Sorumluluğu” konulu Panel düzenlendi. Panelin açılış oturumuna, Rektör Prof. Dr. Talip Gül, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Eyyüp Tanrıverdi, Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, Başhekim Prof. Dr. Gökhan Kırbaş ve çok sayıda hekim katıldı.
konya escort
Panelin ilk konuşmasını ‘Hekimin Hatalı Tıbbi Uygulamadan Kaynaklanan Hukuki Sorumluluğu’ konulu sunumuyla Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Filiz Yavuz İpekyüz geröekleştirdi. İpekyüz sunumunda, “Hekim tıbbi müdahaleyi uygularken bunu tedavi, koruyucu ve önleyici amaçla yapmalıdır. Müdahale, tıbbi standartlara uygun şekilde, özenle ve ihtimamla yapılmalıdır, hukuka uygun olarak yapmalıdır.” Diye konuştu.

Panelde söz alan Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan Yokuş Sevük, “Hekimin Hatalı Tıbbi Uygulamadan Doğan Ceza Sorumluluğu” konulu sunumunda, Hasta tıbbi müdahale konusunda bilgilendirilmiş ve tıbbi müdahaleye kendi rızası ile onay vermiş olsa dahi hekim sorumluluğunun ortadan kalkmayacağını, bu düşüncenin hukuki bir dayanağının olmadığını vurgulayarak, hasta rızasının hekimin yanlış tedavisi için bahane olamayacağını ifade etti.

Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Ayli ise “Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası” konusunda detaylı bilgi vererek, sigorta konusundaki hukuki dayanaklardan söz etti. Panelistlerin, izleyicilerin sorularını yanıtlamasıyla son ilk günü sona eren panel, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Konferans Salonunda iki gün süresince devam edecek.

386 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..