Dolar : Alış : 3.4956 / Satış : 3.5019
Euro : Alış : 4.1183 / Satış : 4.1257
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir38°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 13086 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sur’a 2 TIR yardım

08 Ocak 2016 - 835 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Sur’a 2 TIR yardım

Şanlıurfa İslami sivil toplum kuruluşları ve İHH tarafından “Sur’daki Muhacirlere Ensar Olalım” kampanyası kapsamında, Sur halkına dağıtılmak üzere Diyarbakır İslami STK’lara 2 TIR temel insani yardım malzemesi gönderildi. Diyarbakır İslami STK’ları tarafından başlatılan “Sur’daki Muhacirlere Ensar Olalım” kampanyası kapsamında, Şanlıurfa’daki STK’lar ve İHH tarafından 2 TIR dolusu erzak, battaniye, elektrik sobası gibi temel ihtiyaç malzemeleri gönderildi. Yardımların en kısa zamanda Sur halkına ulaştırılacağı belirtildi.

Diyarbakır İHH Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Çiçekli, yardımlarla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “İHH olarak mazlum insanlara yardım etmek için her tarafa koşuyoruz. Diyarbakır İslami STK’ların başlatmış olduğu ‘Sur’daki Muhacirlere Ensar Olalım’ kampanyasına da 750 paket gıda, 350 paket hijyenik madde içeren toplamda bin 100 paket yardımda bulunduk. Bu yardımları kampanyayı yürüten yetkililere teslim ettik.”

Yapılan yardım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Diyarbakır İslami STK’lar İcra Kurulu Başkanı Yunus Memiş ise “Şanlıurfa’daki İslami STK’lardan bugün bize çok anlamlı bir yardım geldi. 2 TIR dolusu erzak, battaniye, elektrik sobası, mama gibi temel ihtiyaçlar bize teslim edildi. Bizler de bu yardım malzemelerini hızlı bir şeklide Sur’daki muhacir kardeşlerimize ulaştıracağız. Sur’daki mağduriyeti gidermek için İslami STK’lar olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bizim yapacağımız geçici pansuman niteliğindedir. Halkın barınma gibi ihtiyaçlarını da devlet mutlaka karşılamalıdır.” dedi. Öte yandan Sur’da barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması için ilan edilen sokağa çıkma yasağı 38’inci gününe girerken çatışmalar da aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Sur'a 2 Tır yardım (1) Sur'a 2 Tır yardım (2) Sur'a 2 Tır yardım (3)

298 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika