Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7524 / Satış : 4.7609
Euro : Alış : 5.4833 / Satış : 5.4932
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Umutlandıran buluş!

10 Mart 2016 - 840 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Umutlandıran buluş!

Pet şişelerdeki kanserojen etki üzerine yaptığı çalışmalar neticesinde San Francisco’da pet şişe satışlarının yasaklanmasına vesile olan Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Temel’in son araştırması kanser tedavisine umut oldu. Prof. Dr. Temel, yaptığı araştırmalar sonucu civanperçemi bitkisinin kanser hücrelerini yok ettiğini ortaya çıkardı

Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Temel, Ortadoğu’da sadece Türkiye’de bulunan Lc ms ıt tof cihazı ile yaptığı araştırmalarda, pet şişelerde kanserojen içeren kimyasal maddeler olduğunu ortaya çıkardı. Prof. Dr. Hamdi Temel, araştırmalarının ardından Amerika’nın Kalifornia eyaletine bağlı San Francisco şehrinde plastik pet şişe satışlarının yasaklanmasını sağladı.

Pet şişelerdeki kanserojen etkisini ortaya çıkaran Prof. Dr. Temel, son çalışmasıyla yine adından söz ettirdi. Prof. Dr. Temel, yaptığı çalışma ile Türkiye’de sıklıkla rastlanan civanperçemi bitkisinin kanser hücrelerini yok ettiğini ortaya çıkardı.

Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Temel, civanperçemi üzerinde yaptıkları çalışmanın Dicle Üniversite Hacettepe Üniversitesi ve Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin ortak doktora çalışması olduğunu söyledi. Yaptıkları doktora çalışmasında önemli sonuçlara vardıklarını belirten Prof. Dr. Temel, civanperçemi bitkisinde antioksidan ve anti kanser özelliklerinin yüksek oranda olduğunu tespit ettiklerini kaydetti. Bu tip bitkisel ilaçlar hatta bunlardan yapılan esansların kullanıldığı zaman kişinin kanser riskine yakalanma oranının azaldığını aktaran Prof. Dr. Temel, günümüzde kanser vakalarının gittikçe arttığını gördüklerini ifade etti. Prof. Dr. Temel, doğal beslenme ürünlerinden civanperçemi gibi çayların kullandığı zaman kansere yakalanma riskinin en aza ineceğini, yaptıkları çalışmalarla bunu ispatladıklarını bildirdi.

TÜRKİYE’DE ÇOK AZ TÜKETİLİYOR

Halk arasında civanperçemi olarak bilinen yayla türünün 17 çeşidini incelediklerini anlatan Prof. Dr. Temel, şunları kaydetti: “Çok memnuniyet verici bir sonuç bulduk ki gerçekten yaptığımız çalışmada anti Alzheimer olsun anti kanser olsun bunlarla ilgili yüksek aktivite değerlerini bulduk. Oksidan değerlerinin yüksek aktivite de olduğunu bulduk. Büyük oranda bunların aktivitelerin yüksek olduğunu gördük ki literatürlerde incelediğiniz zaman bu kadar yüksek aktivite olup da bu kadar az kullanan ülkelerden biri herhalde Türkiye’dir. Dünyaya baktığımız zaman Japonya, Amerika, Kanada gibi ülkeler civanperçemi ürünlerini çok fazla kullandıklarını gördük.”

 BAŞ AĞRILARINA DA BİRE BİR

Kişinin yoğun baş ağrısı çektiği zaman bir bardak civanperçemi çay içmesi durumunda ağrısının en aza ineceğini vurgulayan Prof. Dr. Temel, “Veya kadınların özel günlerinde çok değişik ağrılar çekiyorlar. Bu ağrılar biraz dindirmek istiyorsanız civanperçemi çaylarını tercih etmeniz sizlere daha az ağrılı bir zaman geçirmenize neden olacaktır. Yapılan bilimsel çalışmalarda özellikle menopoz devresine girmek üzere olan bayanlarımız da özellikle çok büyük ağrılar çekiyor. Bu tip çayları kullandığınız zaman bu ağrılarında azalmasına neden olacaktır” diye konuştu.

(ÖZEL HABER) ÜNÜ ÜLKEYİ AŞAN PROFESÖRDEN KANSER TEDAVİSİNDE UMUTLANDIRAN BULUŞ DÜ ECZACILIK FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. HAMDİ TEMEL, YAPTIĞI ÇALIŞMALARLA CİVANPERÇEMİ BİTKİSİNİN KANSERİ ÖNLEYİCİ ETKİSİNİN OLDUĞU ORTAYA ÇIKA (ÖZEL HABER) ÜNÜ ÜLKEYİ AŞAN PROFESÖRDEN KANSER TEDAVİSİNDE UMUTLANDIRAN BULUŞ DÜ ECZACILIK FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. HAMDİ TEMEL, YAPTIĞI ÇALIŞMALARLA CİVANPERÇEMİ BİTKİSİNİN KANSERİ ÖNLEYİCİ ETKİSİNİN OLDUĞU ORTAYA ÇIKA

435 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika