Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.6484 / Satış : 4.6568
Euro : Alış : 5.4621 / Satış : 5.4720
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Uzmanından Epilepsi hastalarına uyarı!

04 Haziran 2015 - 587 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Uzmanından Epilepsi hastalarına uyarı!

Diyarbakır’da faaliyet gösteren Nöron Tıp Merkezi doktorlarından Uzm. Dr. M. Tahir Sualp, Nöroloji bilimimin en önemli ve sık rastlanan hastalıklarından olan epilepsi hastalığının tehlikeli bir hastalık olduğunu ve üfürükçü, muskacı gibi insanların tedavi edemeyeceğini belirtti. Epilepsi hastalarının kesinlikle bir nöroloji uzmanına görünmesi gerektiğini belirten Uzm. Dr. M. Tahir Sualp aksi taktirde hastalığın ileri boyuta gidebileceğini söyledi.

Epilepsi, halk arasındaki adıyla sara, yineleyen nöbetler ile karakterize ve sıklıkla geçici bilinç kayıplarına neden olan bir durum olduğunu anlatan Uzm.Dr. Tahir Sualp, “Epilepsi hastaları genelde üfürükçü ve muskacılara gidip tedavi oluyorlar. Epilepsi büyük ve küçük çocuklarda sık rastladığımız önemli bir hastalıktır. Daha çok çocukluk yaşlarında görülen bir hastalıktır. Bunun bir sürü sebeplerini sayabiliriz. Bazen yüksek ateşten sonra ortaya çıkar, bazen de geçirilen travmalardan sonra ortaya çıkar, bazen de zehirlenmelerden sonra ortaya çıkar. Bazen de yapısal olarak genetik diyebileceğimiz bir hastalık olarak karşımıza çıkar. Büyüklerde ise, ileri yaşlarda ortaya çıkan bayılmalarda genellikle beyin organik arızası örnek olarak beyinde bir kitle bir damar tıkanıklığı veya damarlardaki balonlaşmalar veya küçük kanamalar neticesinde görebiliriz. Sonuç olarak bayılmalar tehlike arz etmektedir. Araç kullanırken, direksiyon başında kaza geçirilebilir, havuzlarda boğulunabilir, yükseklerden düşebilinir, ateş üzerine düşüp yanılabilir. Bunlar görülebilecek tehlikelerdir. Bu hastalığın ilaç ile tedavisi mevcut olup hekime başvurulması uygun olu” diye konuştu.

Hastalığın uzun süreli bir tedavi ile tamamiyle iyileşme sağlayacağını da sözlerine ekleyen Uzm. Dr. Tahir Sualp, “Bu hastalık uzun süreli bir tedavi ile tamami ile iyileşme olmaktadır. Bu gibi hastaların yaşamlarına dikkat etmeli, özellikle sigara, stres, uykusuzluk beyni yoracak uzun süreli bilgisayar ve tv izlenmesi tetikleyici faktör olarak kabul edilmiştir. Hastaların tedavileri ne yazık ki günümüzdeki yaşamımızda halen üfürükçüye, muskacıya giden hastalarımız bulunmaktadır. Asla tasvip etmediğimiz tedavi yöntemleri olarak görüyoruz. Günümüzde yanlış uygulamalardan ileriye dönük had safhada sakatlıklar bırakılabiliyor” dedi.

480 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika