Dolar : Alış : 6.1242 / Satış : 6.1353
Euro : Alış : 7.2007 / Satış : 7.2136
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yeşilay’dan ‘Yeşil Saha’ söyleşileri…

28 Aralık 2016 - 846 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Yeşilay’dan ‘Yeşil Saha’ söyleşileri…

Yeşilay Cemiyeti Diyarbakır Şubesi’nce, ‘yeşil sahne’ söyleşileri kapsamında İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman’ı misafir etti. Aynı zamanda ‘Apaçi Gençlik’ kitabının yazarı da olan Yaman,  bağımlı gençlerin durumlarının içler acısı olduğunu söyledi.

Yeşilay Cemiyeti Diyarbakır Şubesi’nce madde bağımlılığına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla ‘yeşil Sahne’ söyleşileri kapsamında, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi ve Apaçi Gençlik’ adlı kitabının yazarı Doç. Dr. Ömer Miraç’ı Diyarbakır’da ağırladı.

ÖGER: ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE BÜYÜK ROL OYNUYOR

Mehmet Akif Ersoy öğrenci yurdunda düzenlenen söyleşinin açılışında konuşan Yeşilay Diyarbakır Şube Başkanı Yahya Öger, Dicle Üniversitesi Genç Yeşilay kulübü ile Mehmet Akif Ersoy öğrenci yurdunun paydaş olarak yaptıkları çalışmalarına yenilerinin ekleneceğine işaret ederek, “Yaptığımız çalışmalarda üniversite gençliğinin bağımlılıkla mücadelede çok büyük rol oynadığını görüyoruz. Üniversite gençliğinin bu konuda topluma önder, rehber ve öncü olması gerekiyor” dedi.

YAMAN: “BAĞIMLI GENÇLERİN DURUMU İÇLER ACISI”

Söyleşi veren Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman ise, bağımlı gençlerin durumlarının içler acısı olduğunu vurgulayarak, “Bağımlı gençlerin bağımlılıkla ilgili problemlerinin çözümünün çok kolaydır. Fakat, dışlanan ve horlanan bir gençlik kendi kaderine terk edildi” diye konuştu.

D.Ü. REHBER ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE HİTAP EDİLDİ

Yeşil Sana söyleşinin ikinci basamağında ise, Dicle Üniversitesi’nde Rehber öğretmenler ve öğrencilerine yönelik ‘Apaçi Gençlik’ adlı konferans düzenlendi. Dicle Üniversitesi Genç Yeşilay kulübüyle ortaklaşa düzenlenen ve Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Rehber öğretmenler, üniversite öğrencileri katıldı. Ney taksimi ile başlayan konferansta, bağımlı gençlerin sorun ve çözümleri konuşuldu. Konferans sonrası Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman, ‘APAÇİ GENÇLİK’ kitabını imzaladı.

840 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..