Dolar : Alış : 6.2287 / Satış : 6.2399
Euro : Alış : 7.3234 / Satış : 7.3366
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yıkım okul kapattırdı!

21 Eylül 2017 - 507 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Yıkım okul kapattırdı!

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle devam eden yıkım çalışmalarının “öğrenciler için risk oluşturduğu” gerekçe gösterilerek Ali Paşa İlköğretim okulunun öğrencileri başka okullara nakledildi.

Sur ilçesi Ali Paşa İlköğretim Okulu öğrencileri eğitim ve öğretimin ilk gününde gittikleri okula “okul kapandı” sürpriziyle karşılaştılar. Veliler ve öğrenciler yaşadıkları şaşkınlığın ardından duruma tepki gösterirken kendilerine bir tebligatta bulunulmadığını savundu.

605 ÖĞRENCİ BAŞKA OKULLARA NAKLEDİLDİ

Edinilen bilgiye göre; yapılan yıkım çalışmaları nedeniyle okul yönetimi tarafından Sur Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bilgi verilerek oluşan risk nedeniyle inceleme yapılmasını talep etti. Bunun üzerine geçtiğimiz hafta yani 13 Eylül Çarşamba günü Sur Kaymakamlığı, bir gün sonrada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yıkımı süren ve okulun bulunduğu Alipaşa Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. İnceleme sonrası yapılan istişarelerden öğrencilerin başka okullara nakledilmesi kararlaştırıldı. Bunun üzerine 605 öğrencinin eğitim gördüğü okuldan öğrenciler alınarak, adrese dayalı kayıt sistemine göre, ilköğretim öğrencileri Sur ilçesinde bulunan İskender paşa ve İsmet Paşa İlköğretim Okuluna ortaöğretim öğrencileri ise Tevfik Fikret Ortaokuluna nakledildi.

SUR BELEDİYESİ AÇIKLAMA YAPTI

Konuya ilişkin kayyum olarak atandığı Sur Belediyesi twitter hesabından açıklama yapan Sur Kaymakamlığı, “İlçemiz Alipaşa Mahallesindeki Kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle Alipaşa Mahallesinde bulunan Alipaşa İlkokulu ve Alipaşa Ortaokulunda öğrenim gören öğrencilerimizin yıkım ve yapım çalışmalarından doğacak kazalara maruz kalmamaları için tarafımızca ivedi olarak çalışma başlatılmıştır. Bu kapsamda belirttiğimiz okullara ait kayıt bölgeleri mahalle muhtarı, okul aile birliği başkanı, veli ve okul idaresinin görüşü alınarak ilçemizdeki Tevfik Fikret Ortaokulu, İskendepaşa İlkokulu ve İsmet Paşa İlkokulu ile ilişkilendirilmiştir. Toplam 605 öğrencimiz hiçbiri okulsuz kalmayacak şekilde belirttiğimiz okulların kayıt sistemi ile ilişkilendirilmiştir.” ifadelerini kullandı. (TİGRİS HABER GAZETESİ)

506 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..