Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7151 / Satış : 4.7236
Euro : Alış : 5.4667 / Satış : 5.4765
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yılmaz, Kadınlar gününü kutladı

07 Mart 2016 - 696 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Yılmaz, Kadınlar gününü kutladı

Ak Ocaklar Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı ve Aile ve Sosyal İşler Başkanı Şükran Yılmaz, 8 Mart Dünya kadınlar günü ile ilgili bir mesaj yayımladı. Tarihten bu yana kadınların birçok çalışma ve faaliyetlere girdiğini ve kendilerini her alanda ispatladığına işaret eden Yılmaz, “İslam’ın ilk öğretmeni Hz. Ümmü Şerik İslam’ın ilim ve siyasi toplantılarına katılan sahabe Hz.Rubeyyi , İslam’ın ilk şairi HZ.Hansa, İslam’ın ilk katibi Hz.Esma…Saidi Nursi Hazretlerinin de buyurduğu gibi bir valide çocuğunu tehlikeden korumak için hiçbir ücret istemeden ruhunu feda etmesi ve hakiki bir ihlas ile vazife-i fıtriyesi itibari ile evladına kurban etmesi gösteriyor ki hanımlarda gayet büyük bir kahramanlık vardır. Unutmayalım ki cennet bile anaların ayakları altındadır. Eğitim bile önce anneden başlar” dedi.

AİLENİN TEMEL TAŞI KADINDIR

Toplumların temel taşının aile, ailenin temel taşının kadın olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Toplumlardaki medeniyet düzeyi, insan haklarının ayrılmaz en önemli parçası olan kadın haklarına verdiği değerle ölçülmektedir. Kadının ihmal edildiği, ikinci plana atıldığı, yok sayıldığı bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi mümkün değildir. Aile kurumunun, toplumun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların değeri, emekleri tarif edilemez, hiç bir bedelle ödenemez” dedi.

KADINA YAPILAN YATIRIM GELECEĞİ YAPILAN YATIRIMDIR

Şükran Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, kadınların hak ve hukuklarının ikamesi için verdikleri mücadelenin simgesi olduğuna işaret ederek, “Günümüzde kadınlarımız, çağın gerekleri ve devletin sağladığı imkân ve desteklerle her alanda kendini kanıtlamış, büyük başarılar sağlamıştır. Demokrasinin gelişmesi ve insan haklarına verilen önemin artmasıyla birlikte, kadın hakları mücadelesinde önemli mesafeler alınmıştır. Kadına yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır. Vatani görevini yaparken ülkemizi korumak için hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin annelerini ve eşlerini unutmamız mümkün değil. Bizim için canlarını feda eden şehitlerimizin anneleri annemiz, eşleri kardeşlerimizdir. Görevi başında olan asker ve polisimizin annelerine ve eşlerine de Allah’tan güç ve kuvvet diliyorum. Tüm kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularla kutluyor, aileleriyle birlikte mutlu ve huzur dolu bir hayat diliyorum” diye konuştu.

Şükran Yılmaz

518 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika