Dolar : Alış : 3.5926 / Satış : 3.5990
Euro : Alış : 3.8997 / Satış : 3.9067
mediclub
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 12491 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bu müdahaleye tiyatro diyenler var yaho!

20 Temmuz 2016 - 287 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Bu müdahaleye tiyatro diyenler var yaho!

Bu melun müdahale neticesinde şimdiye kadar;

200 den fazla insanımız katledilmiş, binlerce insanımız yaralı birileri utanmadan bu darbe girişimine tiyatro diyor.

Cumhurbaşkanının bulunduğu otelin bombardıman edilmesi mi tiyatro,

Külliyenin sağına soluna roketlerin vurulması mı tiyatro,

TBMM’nin bombardıman edilmesi mi tiyatro(Gavur bile bunu yapmaz)

Allah göstermesin bu darbe başarılı olsaydı, şimdi binlerce insanımız masum yere yakalanmış, akıbeti meçhul halde olurdu. Toplum, morali bozuk, geleceğinden endişeli, morali kadar ekonomisi alt üst olmuş, her geçen gün geriye doğru gitmiş olurduk.

O TRT Spikerine zoraki okutulan defolu darbecilerin beyanatına bakın elle tutulur bir yanı olmadığını göreceksiniz.

Memleket iyi idare edilmiyormuş güya, rahat, hazır ol, gez, göz arpacık ile mesaisini dolduran kimse olarak sen mi bu ülkeyi iyi idare edeceksin? Haydi oradan!

Darbeci Generallere sesleniyorum eğer sizde kalite olsaydı dışarıdan gelen işaretlerden çok kendi hükümetinizin emrinde, Başkomutan makamında olan Cumhurbaşkanının emrinde olurdunuz.Çünkü anayasal göreviniz odur.

Bu memleket Cumhuriyet yönetimiyle idare ediliyor, onun da sistemi bellidir, hükümet sandıkla gelir sandıkla gider. Sen vatandaştan daha mı iyi bileceksin yani? Vatandaş senin ağandır, sen ise rençpersin unutma!

Vatandaşım farklı farklı siyasi partilere oy verebilir, icap ettiğinde tüm partileri meclis dışına atarak yeni partiler de oluşturabilir.

Askeriyenin görevi içeride vatandaşın huzuru için çaba göstermek, jandarma olarak kırsalda asayişi sağlamak, dışarıdan gelen tehditleri savurmaktır.

60 darbesine bakıyoruz hükümeti alaşağı ediyor,

80 darbesine bakıyoruz yine milli iradeye darbe,

28 Şubat post modern darbe diye literatüre yeni bir kavram olarak geçti, hatta en zararlısı diyebilirim. Ya e-muhtıralar ve ileri geri konuşmalara ne demeli?

Kitle iletişim araçlarının gelişmişliği ve halkımızın darbenin ne anlamına geldiğini bilmesi, Cumhurbaşkanımızın halkı meydanlara davet etmesiyle bu darbe akim kaldı elhemdulillah.

Zaman zaman ülke yönetiminin sıkıntıya düştüğü oluyor ama bunun yolu erken seçimdir, öz eleştiridir, siyasete kalite getirmekle olur.

Darbe gibi zalimlerin hit yaptığı mazlumların tarifi zor sıkıntılara maruz kaldığı ve faillerin çıkardığı yasalarla kendini garantiye alarak “layüsel” duruma geldiği adi müdahale tarzı değildir.

Mesela HDP belediyelerine kayyum atanması da yersiz ve gereksiz  olduğunu söyleyemeyiz ama acziyetin bir ifadesidir, doğru olan yerel yönetimlere kadar nitelikli bir çalışma ile belediyeyi sandıkta kazanmaktır. Yoksa bunlar yine ağlayarak halk nezdinde mağduriyete oynayıp, ön plana çıkacaklar, bilmekte fayda var.

Neyse gündemimizden kopmayalım, bu müdahale öyle birilerinin dediği gibi tiyatro falan değil, tam tersine darbenin alasıydı, belki birileri için istenilen düzeyde adam ölmediği için “bu ne hal” diyorlar, olamaz mı?

Allah bu günleri bir daha bu halka yaşatması, âmin demeniz dileğiyle.

283 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika