Dolar : Alış : 3.6386 / Satış : 3.6452
Euro : Alış : 3.9083 / Satış : 3.9153
mediclub
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir15°CKuvvetli Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 12350 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

3 bin öğrenci ‘simya’cı olmak için yarıştı

06 Mart 2016 - 1.295 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»3 bin öğrenci ‘simya’cı olmak için yarıştı

2016–2017 eğitim­- öğretim sezonunda eğitime açılacak Simya Okulları için 5–6 Mart tarihleri arasında düzenlenen ‘okula kabul’ sınavı için 3 bin öğrenci ter döktü. ‘Simya’cı olmak için sınavın yapıldığı Şehit Öğretmen Ayşe Numan Konakçı Ortaokulu’na velileri ile birlikte gelen binlerce öğrencinin heyecanlı olduğu gözlendi. Sınav saatinden önce okula gelen ‘simya’cı adaylar, sınav startı verilmesiyle birlikte sınıflara koşturdu. Öğrenciler içerde ‘simya’cı olmak için ter dökerken, aileleri de okul bahçesinde heyecanla beklediler. Sınav öğrencisi, Simya Okulları yönetimi tarafından öğrenci ve velilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

GÜNEŞ VE ÖZMEN DE HAZIR BULUNDU

Simya Diyarbakır Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Güneş ve Genel Müdürü Ahmet Özmen’in gözetiminde yapılan sınavda başarılı öğrenciler, 2016-2017 eğitim-öğretim sezonunda İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde Simya Okullarına kabul edilecek.

AMAÇ BAŞARIYI ÖLÇMEK!

İki gün süren sınavla ilgili açıklama yapan Simya Okulları Genel Müdürü Ahmet Özmen, Sınavı yapmaktaki temel amaçlarını başarıyı ölçmek ve ödüllendirmek olduğunu ifade ederek, “Biz bir eğitim kurumuyuz. Eğitim kurumlarının temel misyonları budur. Çocukları bir noktadan alıp çok daha ileri bir noktaya taşımak. Okul olarak bizim misyonumuz çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak. Sınavda aslında belki o çocuklara ulaşma için kullandığımız araçlardan bir tanesidir. Biz bu anlamda çeşitli tanıtım kampanyaları yürüttük. Yoğun çalışma içerisindeyiz. Sınava beklediğimiz ilgi planladığımız ilginin çok üzerinde bir başvuru oldu. 3 bin’e yakın öğrencimiz başvuruda bulundu. Sınavdaki temel amacımız başarıyı ölçmek ve ödüllendirmek. Bizim gönlümüzden geçen 3 bin çocuğun da başarılı olmasıdır. Ancak bizim kontenjanımız sınırlıdır. Sınırlı sayıda öğrenci alabileceğiz” diye konuştu. (Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

Simya kabul sınavı (1) Simya kabul sınavı (2) Simya kabul sınavı (3) Simya kabul sınavı0

645 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika