Dolar : Alış : 6.5465 / Satış : 6.5583
Euro : Alış : 7.4687 / Satış : 7.4822
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14275 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aday öğretmenlere farkındalık semineri

20 Şubat 2017 - 566 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Aday öğretmenlere farkındalık semineri

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğiyle, Diyarbakır’a yeni atanan Aday öğretmenlere yönelik olarak ‘Kurumsal İletişim ve İletişimde Farkındalık’ semineri verildi.
zonguldak escort
Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Konferans Salonunda gerçekleşen seminere İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Batur, Milli Eğitim Şube Müdürleri, İstanbul Aydın Üniversitesi Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Şeref Kor, İstanbul Aydın Üniversitesi Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Ekinci, okul idarecileri ve aday öğretmenler katıldı.

KOR: “ÖĞRETMENLERE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Seminer öncesi konuşan İstanbul Aydın Üniversitesi Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Şeref Kor, kurum olarak öğretmenlere büyük önem verdiklerini, bu tür ortak çalışmalarla da bu desteklerini sürdürmeye devam edeceklerini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

BİN 200 ADAY ÖĞRETMEN, ADAY YETİŞTİRME SÜRECİNDEN GEÇİRİLDİ

Aday öğretmenlere yönelik çalışmaları yürüten İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Ekin ise, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Çok sevdiğimiz aday öğretmenlerimizle birlikte böyle bir etkinlik hazırladık. Bu etkinliğimizi geleneksel hale getirmek gibi bir planımız da var. Ağustos 2016 tarihinde 800 şimdi de 1200 aday öğretmenimizi aday yetiştirme sürecinden geçirdik. Aday öğretmenlerimiz için bir farklılık oluşturmak istedik. Bugün hem İstanbul Aydın Üniversitesi ile işbirliğine giderek dersimizi işleyeceğiz. Hem de kendi iç kaynaklarımızı kullanarak müzik öğretmenlerimizden oluşturduğumuz ekibimizle sizlere güzel bir müzik ziyafeti vermeyi düşünüyoruz. Aday öğretmen yetiştirme sürecindeki çalışmalarımız fotoğraf ve video kaydına alan Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo TV Programcılığı öğretmen ve öğrencilerine, İstanbul Aydın Üniversitesi Koordinatörü Şeref Kor Beye, Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Ekinci Beye ve bizlere her alanda desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’a teşekkürlerimi iletmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

ASLAN: “İLETİŞİM VE EMPATİYE ÇOK BÜYÜK ÖNEM VERMELİDİR”

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan da, Öğretmenlerin iletişim ve empati ye çok büyük önem vermesi gerektiğini vurgulayarak, “Öğretmenlik yaparken en mutlu olduğum an öğrencilerimle birlikte olduğum andı, şimdi idarecilik yaparken de en mutlu olduğum an; siz öğretmenlerimle birlikte olduğum andır. Hafta içi normal mesainize devam ederken hafta sonu da eğitim sürecinden geçiyorsunuz ve kutsal bir mesleğin fedakârlığını yapıyorsunuz. Kaliteli bir eğitim-öğretimin verilebilmesi için siz değerli öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Bu anlamda özellikle empati kurmanızı çok istiyorum. Derse girdiğinizde kendi öz kardeşinize çocuğunuza nasıl bir eğitim verilmesini istiyorsanız, sınıfınızdaki öğrencileriniz için de aynı şekilde davranmalısınız. İdarecilerimizle gerçekleştirdiğim toplantılarda da siz öğretmenlerimizle çalışırken empati kurmalarını istiyorum. İletişimsizlikteki en büyük etken de empati kurmayışımızdır. Bugün kavganın, hoşgörüsüzlüğün, çatışmaların temelinde iletişimsizliğin olduğunu görüyoruz. Düşüncelerimiz tabi ki farklı olabilecek. Bahçedeki çiçeklerin farklı farklı olması nasıl bize daha güzel görünüyorsa fikirlerin farklı farklı olması da bizlere aynı güzelliği vermelidir. Bunu bir kavga sebebi olarak değil, bir zenginlik olarak göreceğiz. Eğer biz öğretmenler olarak öğretmenler odasında kendi fikirsel çatışmalarımızdan dolayı birbirimize küsüyorsak, birbirimize sırt çeviriyorsak bizim yetiştirdiğimiz öğrencilerimizde geleceğimizin huzursuzluk tohumunu o zaman ekmiş oluruz. Öğretmenler odasında anlaşamayan öğretmenlerin yetiştireceği öğrenciler olsa olsa toplumun huzursuzluk kaynağı olur.  İletişimi önce kendi içimizde sonra da öğrencilerimiz arasında geliştirerek geleceğimizin teminatı olan sağlıklı bireyler yetiştirmiş olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Kişisel Gelişim Uzmanı Mehmet Ekinci tarafından aday öğretmenlere yönelik olarak ”Kurumsal İletişim ve İletişimde Farkındalık” konulu seminer verildi.  Seminer, plaket takdim töreninin ardından müzik öğretmenleri tarafından oluşan müzik grubunun gerçekleştirdiği müzik ziyafetiyle son buldu.

565 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..