Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aday öğretmenlere ‘Yönerge’ bilgilendirmesi!

31 Mart 2016 - 456 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Aday öğretmenlere ‘Yönerge’ bilgilendirmesi!

Milli Eğitim Bakanlığınca yayımlanan ´Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecine İlişkin Yönerge´ çerçevesinde düzenlenen Aday Öğretmen Yetiştirme kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, süreç içerisinde aksayan yönlerin tespiti ve gereken tedbirlerin alınması amacıyla ülke genelinde aynı anda başlatılan ‘Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci I. Değerlendirme Toplantısı’ Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü  Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Direk, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Tekdemir, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve aday öğretmenler katıldı.

“İNSANLIĞIN VE DÜNYANIN EN KUTSAL MESLEĞİNE HOŞ GELDİNİZ”

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Ayağının tozuyla adaylığını tamamlayan öğretmenlerle bir arada bulunmaktan memnuniyetini dile getirerek, ‘’Sizden öncellikle şunu istiyorum; insanlığın ve dünyanın en kutsal mesleğine hoş geldiniz. Ben daha ilkokul yıllarında öğretmen olmayı hayal etmiştim. Bir köy okulunda eğitim-öğretime devam ettim. Değerli arkadaşlar samimiyetle söylüyorum; bugün tekrar dünyaya gelsem ve tekrar aynı çağlarımda olsam ve yine sorsalar ‘Hangi mesleği tercih edersiniz?’ diye ben yine öğretmenlik mesleğini tercih ederdim. Buradan bütün yönetici arkadaşlarıma sesleniyorum; her eğitim idarecisinin asli görevi öğretmenliktir. Eğer biz öğretmenlerimizi görmezden gelir, öğretmenlerimize kulak tıkarsak başarıyı yakalamamız mümkün değil” dedi.

ÖRETMENLİK SEVGİ MESLEĞİDİR

“Benim şöyle bir sloganım var; sevginizi veremediğiniz öğrencinize bilginizi asla veremezsiniz” diyen Aslan, şunları söyledi: “Öğretmenlik bir sevgi mesleğidir. Öğretmenlik kutsal olduğu kadar zordur, zor olduğu kadar da kutsaldır. Bir sözünüzle dünyanın kaderini değiştirecek dâhiler yetiştirebilirsiniz. Bir sözünüzle de bir çocuğu hayata küstürebilirsiniz. Onun için her öğretmen arkadaşımızın öncellikle yüreğinin sevgiyle dolu olmasını istiyorum. Bizler öyle bir mesleğin mensuplarıyız ki anne ve babasının merhamet göstermediği bir çocuğa merhamet göstermekle, onun saçını okşamakla, onun yüreğine dokunmakla sorumluyuz. Biz böylesi kutsal bir mesleğin mensuplarıyız.  Sınıfa girdiğinizde kendi kardeşleriniz için neleri yapıyorsanız orada bulunan çocuklara da aynısını yaptığınızda görevinizi layıkıyla yapmış olursunuz. Ben temenni ediyorum ve gayret edeceğim ki okula kazandırılmamış hiçbir öğrenci kalmasın. Hiçbir öğrencimizin gözlerindeki ışık sönmesin. Hiçbir yavrumuzun hayalleri heba olmasın. Sadece okulun değil, mahallemizin öğretmeni olmalıyız. Mahallede yaşayanların öğretmeni olmalıyız. Onları hoşgörüyle, sevgiyle en güzel şekilde eğitmeli ve onların çocuklarını en güzel şekilde eğitime kazandırmalıyız. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Sizlere her zaman kapımız açık. Benim meslek hayatım boyunca hep dikkat ettiğim bir nokta var; kapımıza gelen hiçbir öğretmeni bekletmeden en kısa şekilde dinleyip varsa sorununu gidereceğiz. Buna özellikle dikkat ediyorum. Sizleri her zaman bekleriz”

Toplantı, illerde uygulama esnasında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ile aday öğretmen yetiştirme sürecinde gelinen nokta, beklentiler ve gerçekleşenler konusunda iki ayrı sunumun ardından son buldu.

aday öğretmenler

326 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika