Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AGD’den ‘Küresel Sömürü Sistemi ve Çıkış Yolları’ konferansı

06 Nisan 2016 - 882 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»AGD’den ‘Küresel Sömürü Sistemi ve Çıkış Yolları’ konferansı

AGD

Anadolu Gençlik Derneği tarafından ‘Küresel Sömürü Sistemi ve Çıkış Yolları’ ile ‘Müslüman, elinden ve dilinden emin olunan kişidir’ adlı konferanslar gerçekleştirildi. Diyarbakır’daki Orta okul, Lise ve İmam Hatip Liseleri ile Suffa Medresesi, Yükseköğretim Yurtları vb. Yerler düzenlenen konferanslarda Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı Muammer Bilgiç, konuşmacı olarak katıldı. Yoğun katılımın olduğu konferanslarda konuşan Bilgiç, 20. yüzyılda iki emperyalist paylaşım savaşına şahitlik yaptığını belirterek, “İlki Osmanlı’nın tasfiyesi ile ikincisi de anglosakson-juda (ingiliz-yahudi) zihniyetinin tüm dünyada ipleri eline alması ile neticelenmiştir. kısa zamanda islam coğrafyası batı’nın benzin istasyonu haline gelmiş, kadim bir geleneğin bakiyesi olan üç islam ülkesine (türkiye, iran, mısır) de karakolluk görevi verilmiştir” dedi.

DÜNYAYI İNGİLİZ-YAHUDİ ZİHNİYETİ YÖNETİYOR”

Bugün dünyayı enerji kaynaklarını ve enerji nakil yollarını elinde tutan anglosakson-juda zihniyeti yönettiğine işaret eden Bilgiç, “ikinci dünya savaşında atom bombasının tarumar edici üstünlüğüne sahip olmanın verdiği ayrıcalıkla, son yetmiş yılda, eğitimde birinci ya da ikinci dilin ingilizce, geçerli paranın dolar ve egemen kültürün Hollywood merkezli oluşu ile bu zihniyet daha da dominant hale gelmiştir. Bugün bariz bir şekilde anglosakson-juda zihniyetinin egemenliğindeki gezegenimizde 7.4 milyar insan yaşıyor ve bunlardan 795 milyon insan her gece aç yatıyor. Her geçen 1 saat içerisinde 300 çocuk açlık nedeniyle ölüyor. 1.2 milyar insan günlük 1.25 doların altında bir gelirle yaşama tutunmaya çalışıyor. 2 milyar insan yoksulluk sınırının altında yaşam mücadelesi veriyor. 1 milyarı aşkın insanın sağlıklı içme suyu problemi var. 1.5 milyar insan çatışma ve terörden etkileniyor. 50 milyon insan aynı sebeplerle ülkelerini terk ederek sığınmacı pozisyonuna düşmüş. 1 milyara yakın sayıda genç nüfus okuma yazma bilmiyor. 70 kadar ülkenin sınırlarında kurbanlarını bekleyen 110 milyon kara mayını var” diye konuştu.

KOZMETİK’E YILDA 200 MİLYAR DOLAR HARCANIYOR!

Bilgiç, 2,1 milyar dolarlık bir harcama ile gezegende içme suyu problemi çözülebilecekken sadece kozmetik için 1 yılda harcanan para 200 milyar dolar olduğunu vurgulayarak, “100 milyar dolarlık bir harcama ile açlık önlenebilecekken sadece futbolda 1 yılda dönen para 600 milyar doları aşıyor. Dünyanın en zengin 5 kişisinin 400 milyar dolara yakın serveti Var. Yine gezegenimizin en zengin 62 kişisinin serveti en yoksul 3,7 milyar kişinin toplam serveti kadar. Güney Amerika, Afrika, Asya ve Okyanusya da açlık problemleri yaşanırken Avrupa ve kuzey Amerika da Obezite problemdir. Bütün bu çarpıklığın sebebi, mevcut dünya sisteminin nimet külfet paylaşımında dengeyi gözetmek yerine tam tersine nimetlerinin belirli ellerde toplanmasına yönelik işletilmesidir. Üç yüz yılı aşkın bir süredir bu gezegen aynı düşünceleri temel alan kadrolar tarafından yönetilmektedir” dedi. (Sait BAYRAM’ın Haberi)

546 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..