Dolar : Alış : 3.4757 / Satış : 3.4820
Euro : Alış : 4.1725 / Satış : 4.1801
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 13250 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aile Sağlığı Merkezi karakol oluyor!

30 Ocak 2016 - 562 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Aile Sağlığı Merkezi karakol oluyor!

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasakları binlerce vatandaşın eğitim, sağlık gibi temel haklarından faydalanmasını engellemeye devam ediyor. Bunun en son örneği ise Sur’da bulunan Aile Sağlığı Merkezi’nin karakola dönüştürülmesi hakkındaki valilik talimatı oldu.

VALİLİKTEN KAYMAKAMLIĞA TALİMAT

Diyarbakır Valiliği’nden Sur Kaymakamlığı’na iletilen talimata göre, Sur ilçesi Melikahmet Caddesi üzerinde bulunan 1 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nin boşaltılması isteniyor. Valilik, “terörle mücadele operasyonları sonrasında kamu düzeninin kalıcılığının sağlanması” amacıyla ASM binasının polis noktasına dönüştürülmesi için ve Valilik’in oluru ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edildiğini bildiriyor.

İVEDİLİKLE BOŞALTIN!

Talimatta konu ile ilgili Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’na da görüşünün sorulduğu, Kurum’un bölgedeki ASM’nin 40 bin vatandaşa hizmet vermesi nedeniyle karakola dönüştürülmesinin sağlık hizmetlerinde aksamalara yol açacağı gerekçesiyle olumsuz görüş bildirdiği de ifade ediliyor. Ancak Valilik Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun olumsuz görüşüne rağmen ASM binasının tahsisi konusunda ısrar ediyor ve ASM’nin “ivedilikle” boşaltılması talimatını veriyor.

İşte Diyarbakır Valiliği’nin o talimatı:

Talimat

195 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika