Dolar : Alış : 5.3504 / Satış : 5.3600
Euro : Alış : 6.0839 / Satış : 6.0949
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir10°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14308 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AK Parti Türkiye’yi yarınlara taşıyan onurlu kadrolardır

19 Mart 2018 - 300 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel»AK Parti Türkiye’yi yarınlara taşıyan onurlu kadrolardır

AK Parti Türkiye’yi yarınlara taşıyan onurlu kadrolardır

AK Parti İl Kongresine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti kongresinin, Diyarbakır’a, partiye, ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi. “Bu çatı altında bulunan inancını, birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve demokrasiye yüklemiş, 16 yıldır ülkemizin ilerlemesi için bir büyük mücadele ortaya koyan AK Parti ailesinin saygı değer mensuplarını selamlıyorum.” diyen Soylu, tarihi sürece değindi.

“BU ÜLKE OLAĞANÜSTÜ ZAMAN DİLİMLERİNDEN GEÇTİ”

Soylu, şöyle devam etti: “Kıymetli dava arkadaşlarım bu ülke, bu millet ve bu devlet çok olağanüstü tarihlerden ve olağanüstü zaman dilimlerinden geçti. Bu olağanüstü zaman dilimlerinde kararsızdık, endişeliydik, güçsüzdük ve lidersizdik. Herkesin diline pelesenk olmuş bir söz hep tarihimizde peşimizden geldi. ‘Bir gün makus talihimizi yeneceğiz’ diye büyüdük. İşte bugün karşımızda bulunan AK Parti kadroları Allah’a hamdolsun ki bu makus talihi yenen ve Türkiye’yi yarınlara taşıyan onurlu kadrolardır. Hepinizin önünde saygıyla ve onurla eğiliyor, hepinize hürmetlerimi sunuyorum.”

20. yüzyıla başlarken bu devlete, millete ve ülkeye “hasta adam” denildiğini ifade eden Soylu, “Biz 21. yüzyıla adım atarken ekonomik krizlerle, terörle mücadele ederken ve maalesef takatsiz kaldığımız, her birimizin acı ile kıvrandığı depremlerle karşı karşıya kaldığımızda ifade etmek isterim ki yine bizi hasta adam olarak tanıtmak istediler.” diye konuştu. Türkiye’nin yine bir olağanüstü dönemden geçtiğine işaret eden Soylu, “Bu olağanüstü dönemde güçsüz, kararsız ve Allah’a hamdolsun ki lidersiz değiliz. Recep Tayyip Erdoğan liderimiz.” dedi.

“SIKI SIKI DEMOKRASİYE SARILALIM”

Türkiye’nin 2019’a adım atmaya hazırlandığını anlatan Soylu, “Huzurumuzu, birliğimizi, ilerlememizi, zenginleşmemizi elimizden almalarına müsaade etmeyin. Sıkı sıkı demokrasiye sarılalım, teröre karşı bizi zayıflatmak isteyen ve istismar etmeye çalışanlara karşı gücümüz demokrasidir, gücümüz birliktir, gücümüz hukuktur, kardeşliktir.” şeklinde konuştu.

Soylu, Diyarbakır halkının asil olduğunu, bu topraklarda hep asaleti ile var olduğunu vurgulayarak, vatandaşlardan oylarının, sandıklarının ve demokrasilerinin istismar edilmesine izin vermemelerini istedi. “Çocuklarınızın, Diyarbakır’ın, Türkiye’nin, Ortadoğu’nun, Balkanların geleceğini inşa etme görevi sizdedir. İnanıyorum ki bunu gerçekleştireceksiniz.” ifadelerini kullanan Soylu, AK Parti kadrolarının bunu en iyi şekilde gerçekleştireceğini kaydetti.

306 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..
Bu bölgedeki nakliyat konusunda uzmanlaşmış firmalara ulaşabilirsiniz. artvin evden eve nakliyat ardahan evden eve nakliyat eşya depolama aydın evden eve nakliyat
  • RSS
  • Facebook
↑ Back To Top ↑