Dolar : Alış : 4.5534 / Satış : 4.5616
Euro : Alış : 5.3469 / Satış : 5.3566
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir28°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14243 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Akar, Siyasi Partilere ve STK’lara Bayram ziyareti

20 Temmuz 2015 - 1.921 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Akar, Siyasi Partilere ve STK’lara Bayram ziyareti

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Ramazan bayramı münasebetiyle HÜDAPAR, HDP, Mazlum-Der ve Memur-Sen’i ziyaret etti.

 

Sait BAYRAM

Diyarbakır’da AK Parti heyeti, HÜDAPAR ve HDP’ye bayram ziyaretinde bulundu. AK Parti İl Başkanı Muhammed Akar, beraberindeki partililerle önce Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) ardından Halkların Demokratik Partisi (HDP) il başkanlıklarını ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.

İLK DURAK HÜDAPAR

Akar, HÜDAPAR ziyaretinde yaptığı konuşmada, partinin önemli bir siyasi hareket olduğunu belirtti. HÜDAPAR’ın birçok defa saldırıya uğradığını anımsatan Akar, “Birçok mensubu hayatını kaybetti. Fakat sabır ve sükunet içerisinde bütün bu sıkıntıları aştılar. Siyaset arenasında sivil ve demokratik bir yarış içerisinde siyasetini yürüttü, şiddetten uzak durdu. Maalesef hep mağduriyet yaşadı, saldırılara maruz kaldı” dedi.

TANRIKULU: ÇATIŞMA VE İÇ SAVAŞLAR SON BULMALI

HÜDAPAR İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu da İslam coğrafyasındaki çatışma ve iç savaşların bir an önce son bulmasını diledi. Şiddet ve çatışmanın kimseye fayda sağlamayacağını vurgulayan Tanrıkulu, “Geçmişte hiç kimse bunun faydasını görmedi. Çatışmanın bir tarafa bırakılması lazım, silahların susması lazım. Diyalogla birbirimizi anlayarak, birbirimizin temel hak ve hürriyetlerine, hukukuna riayet ederek, sorunların aşılabileceğine inanıyoruz” diye konuştu.

AKAR: HDP’NİN BARAJI AŞMASI DEMOKRASİ AÇISINDAN OLUMLUDUR

AK Parti İl Başkanı Akar ve beraberindekiler daha sonra HDP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Akar, buradaki konuşmasında HDP’nin barajı aşarak Meclis’e girmesinin demokrasi açısından olumlu bir sonuç olduğunu söyledi. Akar, “HDP’nin bundan sonraki süreçte de parlamentoda bu demokratik işleyişi sürdürmesi temennisi içerisindeyiz” dedi.

BERK: VATANDAŞA GÜZEL YAŞAM SUNMA GAYRETİNDEYİZ

HDP Diyarbakır Milletvekili Edib Berk de vatandaşa güzel yaşam sunma gayretinde olduklarını dile getirerek, “Sizin, sorunlarımıza daha duyarlı yaklaşımınızı görüyorum. Umarım Ankara’daki siyaseti biraz etkilersiniz” şeklinde konuştu.

MAZLUM-DER

Akar, daha sonra Mazlum-Der Diyarbakır Şube Başkanı Fevzi Baran’a Bayram ziyaretinde bulundu. AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, AK Parti için sivil toplum örgütlerinin demokrasinin olmazlarından olduğunu vurgulayarak, sivil toplum örgütlerine Parti olarak STK’lara her türlü desteği verdiklerini ve bundan sonra da vermeye devam edeceklerini söyledi.

AKAR: “DEVLET MİLET İÇİNDİR”

Akar, şöyle dedi:

“AK Parti iktidar gelinceye kadar bu ülkedeki insanımız, geniş halk kitleleri devletin varlığı için bir teferruat olarak kabul edilirdi. “Millet Devlet içindir” zihniyeti hâkimdi. Ama AK Parti ile bu anlayış değişti ve Devlet Millet içindir. Düşüncesi yerleşti. Kendilerinin temel ilkelerinin insan yaşamı olduğunu ifade eden Akar, Kendi halkını düşman kabul eden bir zihniyetten, kendi halkının farklılıklarını zenginlik kabul eden ve bunlardan azami dereceden yararlanmaya çalışan hükümet biçimi Hakim olmuştur. Her zaman mazlumun yanında haklıdan ve doğrudan yana olduklarını, nerede bir mazlum varsa onların sesi olmak için, onların dert ve sıkıntılarını çözmek için ellerinden n gelenin fazlasını yapacaklarını  Kaydeden Akar, Biz İnsanı yaşat ki Devlette yaşasın fikrini kendimize düstur edinen bir anlayışa sahibiz. AK Parti İktidarları olarak 20022den bu yana İnsan hakları Konusunda birçok ilerlemeler kaydettik bundan sonrada bu adımları atmaya devam edeceğiz bunları yaparken insan yaşamını ön planda tutan Maz-Der ve Mazlun- Der gibi Sivil Demokratik oluşumlarla daima çalışıp istişarelerde bulunacağız”

BARAN: TEMEL HEDEFİMİZ İNSAN YAŞAMIDIR

Mazlum-Der Diyarbakır Şube Başkanı Fevzi Baran ise, temel hedeflerinin İnsan yaşamı olduğunu belirterek, Türkiye’nin AK Parti ile insan hakları konusunda epey mesafe kaydettiğini söyledi. Baran, her zaman insan hakları konusundan tüm siyasi partilerle ortak çalışmalara yapacaklarını ifade eden Baran, kendilerini ziyaret eden AK Parti heyetine teşekkür etti.

MEMUR-SEN

Akar ve beraberindekiler, Mazlum-Der’e yönelik bayram ziyaretinin ardından İl Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu üyeleri Ramazan Bayramı münasebeti ile Memur-Sen Diyarbakır İl Temsilcisi i Yunus Memiş’i ziyaret etti. AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 3 Kasım 2002’den bu yana imza attığı atılımlarla, hem bölge hem de dünya ülkelerinin ilgisini çekecek boyutta ilerleme kaydettiğini belirterek, bu süreçte Türkiye’de, demokratikleşmeden sağlığa, eğitimden ulaşıma hayatın her alanında önemli değişimler yaşandığını ve Memur-Senin Milletin dertleri ile dertlenen bir sendika olduğunu söyledi.

AKAR: ORTAK PAYDADA GÜÇLÜ OLMAMIZ GEREKİR

“Bugün ortak paydada bizlerin ve sizlerin güçlü olması gerekir” diyen Akar, şöyle dedi:

“Diyarbakır’ın gelişmesi için inşallah sizlerle beraber çalışacağız sizlerin bize vereceği destekle bu kadim şehrimizi kalkındıracağız ve kardeşliğin tesis edilebilmesi için ortak bir akıl üreteceğiz hepimizin ortak gayesi Diyarbakır’ın gelişmesidir AK Parti çalışmalarında birlik ve beraberlik vardır. Kardeşliğin tesis edilebilmesi için ortak bir akıl üreteceğiz. Hepimizin ortak gayesi Diyarbakır’ın gelişmesidir. Biz AK Parti Diyarbakır Ailesi olarak Kadim şehrimiz Diyarbakır’ın tüm dinamikleri ile daima ortak çalışmalar ve projeler gerçekleştireceğiz Diyarbakır’ı daha ileriye taşıyacak çalışmaları hep birlikte yapacağız bu anlamda Memur-Sen’in Diyarbakır’da yapmış olduğu çalışmalarını da yakından takip ediyoruz”

MEMİŞ: DİYARBAKIR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Memur-Sen Diyarbakır İl Temsilcisi Yunus Memiş ise, her zaman Diyarbakır için çalışacaklarını vurgulayarak, AK Parti Hükümeti’nin eğitim, sağlık, ulaştırma ve ekonomi alanında yaptığı demokratikleşme adımlarını takdire şayan olarak karşıladıklarını söyledi.

HDP (1) HDP (2) HÜDAPAR MAZLUM-DER MEMUR-SEN

974 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika