Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14280 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Akba’dan barış diliyle sağduyu çağrısı

20 Eylül 2015 - 600 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Akba’dan barış diliyle sağduyu çağrısı

Diyarbakır İzol Yardımlaşma ve Dayanışma Yönetim Kurulu  Başkanı İrfan Akba, barış dili ile ilgili sağ duyu çağrısında bulundu.  Barışa her günden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirten Diyarbakır İzol Yardımlaşma ve Dayanışma Yönetim Kurulu  Başkanı İrfan Akba, her zaman olduğu gibi bugünde barışa ihtiyaç duyduklarını haykırdıklarını belirtti.

Demokrasiye olan özlemlerini haykırdıklarını dile getiren Akba, “Coğrafyamız adım adım sonu hepimizi üzecek ve ağır şekilde yaralayacak bir duruma itiliyor. Halklar ve inançlar arasına kör nefret tohumları ekiliyor. Bugün coğrafyamız kanıyor. Halklar barışa her günden daha fazla ihtiyaç duyuyor. Şu anda da barışa ve demokrasiye olan özlemimizi haykırıyoruz. Geçmişte büyük acılara ve ağır bedellere neden olmuş sonuna kadar savaş çizgisi derhal terk edilmelidir. Sorunlarımız siyasidir. Çözüm yolları da demokratik siyaset alanında yaratılmalıdır. Barışın ve eşitliğin hüküm sürdüğü farklı hakların ve inançların eşit ve kendilerini yönettikleri demokratik bir ortamda yaşadıkları bir dünyanın mümkün olduğunu biliyor ve arzuluyoruz. Buradan radikal milliyetçilik yapıp bütün Kürtler PKK’liymiş gözüyle bakan onların iş yerlerini yakıp yağmalayan dar düşünceli ufak beyinlere seslenmek istiyorum. Yeter artık bu güzel ülkemizi olası bir iç savaş eşiğine  getiriyorsunuz. Lütfen birilerinin oyununa gelmeyin . Eğer amacınız vatanseverlik ise gelin hep beraber üzerimizde dolaşan şu kirli elleri kıralım. Çok geç kalmadan Türk’ü ile Kürdü ile beraber hareket edelim . Aksi halde ülkemizde ne Kürd’ü ne Türk’ü kalır. Buradan Türk annelerine sesleniyorum ‘’Gelin Kürt annelerine destek verin. Gerekirse canlı kalkan olun. Çözüm noktasındaki yerlere sesinizi duyurun. ‘’Irk birbirimizden koparana, din bizi ayrıştırana ,politika bizi bölene, para bizi sınıflandırana kadar insandık hepimiz” dedi.

BOZULAN HUZUR ORTAMI ESNAFI ETKİLEDİ
Bozulan huzur ortamının en çok esnafı da etkilediğini sözlerine ekleyen Akba, “Esnafımız kan kaybediyor. Çünkü huzur olmayınca işlerde olmuyor. Savaş bizim neyimize .Hepimiz insanız , insanca yaşamaya hakkımız vardır. Varsa bir sorun  silahla değil, savaşarak değil insanca hep birlikte elimizi taşın altına değil gövdemizi taşın altına koymalıyız. Artık analar ağlamasın. Her olay olunca tüm Türkiye’deki insanlar üzüntü duyuyor. Çalışan memurlar, öğretmenler, doktorlar tayin istiyor , iş adamları yatırım yapamıyorlar. İster istemez ekonomiye büyük darbe vurduruluyor. Halk huzur istiyor. Çocuklar yetim kalmasın , kardeşlerimiz bacılarımız dul kalmasın. Binlerce gençlerimizi kirli savaş nedeni ile yitirdik. Kime ne faydası oldu?  Ölüm öyle kolay olmamalı. İzol aşireti olarak barıştan yana olduğumuzu tekrar yineliyoruz. Savaşın bir an evvel sonuçlanması için taraflara sesleniyoruz” diye konuştu.

İRFAN AKBA

305 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..