Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.6484 / Satış : 4.6568
Euro : Alış : 5.4621 / Satış : 5.4720
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aküzüm: “Bizi engellemeye çalışıyorlar!”

06 Eylül 2016 - 1.597 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Aküzüm: “Bizi engellemeye çalışıyorlar!”

Mehmet Aküzüm

Çekimlerinin tamamı Diyarbakır’da çekilecek Hollywood tarzındaki “Fotoğrafın laneti” adlı sinema filminin Diyarbakır’lı yapımcısı Mehmet Aküzüm, destek alamamaktan yakınarak, bazı şahıslar tarafından filmin çekiminin engellenmeye çalışıldığını söyedi. Yaklaşık olarak 1,5 yıldır alt yapısını ve çalışmalarını sürdürdükleri ve son iki aydır resmi olarak sözleşmelerle çalışmalarına başladıkları Hollywood standartlarında “Fotoğrafın Laneti” isimli sinema filmini Diyarbakır’da çekmeye karar verdiklerine değinen Aküzüm, “Çekim yeri olarak düşündüğümüz Diyarbakır’da mekan tespitleri için, geziler yaptık. İnsanların olumlu yaklaşımları şehre, şehre büyük katkı sağlayacaklarını söyledikleri halde tepkilerin olumlu, ancak sonrasında ise olumsuz olarak, bize döndüğünü fark ettik” diye konuştu.

ÖNÜMÜZE ENGEL ÇIKARMAK İSTEDİLER

Aküzüm, yine bu süreç içinde Diyarbakır’ın köklü firmalarıyla kamusal ya da şahıs olarak sponsorluk görüşmeleri yaptıklarını belirterek, “Bu görüşmeler esnasında firma sahipleri mali müşavirleri, hatta genel müdürleri dahil olmak üzere bir araya geldik. Bu görüşmelerin birçoğu olumlu hatta anlaşma safhasına gelmişken, firmamıza ve şahıs olarak bizlere bazı duyumlar ulaştı. Bu duyumlar arasında, bu filmi burada çektirmeyeceklerini ve önüne engel koyacaklarına dair söylentiler duyduk” dedi.

FİLMİ DİYARBAKIR’DA ÇEKECEĞİZ

Duyumlara rağmen firma olarak, bu filmi Diyarbakır’da çekmekten vazgeçmediklerine işaret eden yapımcı Mehmet Aküzüm, şöyle dedi: “Ve yolumuza devam ettik. Ama ne var ki, sponsorlarımız birden bire, sırayla nedensizce bizden uzaklaştılar. Ve biz doğup büyüdüğümüz bu kadim şehre ve buradaki insanlara vefa borcumuzu ödemek üzere, Diyarbakır’a geldik. Mücadelemize devam ettik. Bu şehir görülmeye değer tarihi bir şehirdir. Burası da İstanbul kadar, Antalya kadar tanınması gereken bir şehirdir.  Çünkü bu şehir bulunduğu coğrafya gereği asırlardır, sahabelerinden peygamberlerine, büyük komutanlarından, savaşlarına kadar her tarafı tarih kokan bir şehirdir.

BU FİLMİN ÇEKİMLERİ ENGELLENMEYE ÇALIŞILIYOR

Biz bu kadim şehrin halkı olarak, önce kendimize sonra, bizim topraklarımızda doğmuş büyümüş ve yaşamış, kişilere inancımızı yitirirsek buraları tanıtamayız. Amma velakin birbirimize inanıp,  birbirimize güvenir el ele, gönül gönüle verirsek, bu tarih kokan şehri herkese tanıtabiliriz. Şimdi birileri çıkıp, bir yerlerde engellemeye çalışacakları duyuruyor. Biz onlara inat, hiç kimse destek olmasa bile bu filmi burada çekeceğiz. Bu projeye başlarken, baştan söz verip, sonra vazgeçen, bizi yarı yolda bırakan veya bırakmayan herkese teşekkür ederiz”

(www.haberdiyarbakir.gen.tr-ÖZEL HABER)

1549 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika