Dolar : Alış : 3.9087 / Satış : 3.9157
Euro : Alış : 4.8245 / Satış : 4.8332
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14159 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Annesinin ölümü bile onu yıldırmadı!

22 Ocak 2016 - 1.771 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Annesinin ölümü bile onu yıldırmadı!

Diyarbakır’ın Hani İlçesine bağlı Sergen Köyünde oturan ve küçük yaşta babasını, TEOG sınavına bir hafta kala da annesini kaybeden Sergen Ortaokulu 8’nci sınıf öğrencisi Zeytine Kılıç, yetimliğine rağmen TEOG sınavında 120 sorunun 118’ni doğru cevaplayarak büyük başarı sağladı. Annesini kaybetmenin üzüntüsüyle 2 soruyu bilemeyerek Türkiye birinciliğini kaybeden Kılıç’ın başarısı Hani’de büyük sevince yol açtı.  Abisinin evinde sınavlara hazırlanan Zeytine Kılıç, okul idaresince açılan TEOG kurslarına katılarak ve günde 4 saatlik disiplinli bir şekilde çalıştı. Okulun başarılı öğrencilerinden olan Kılıç’a öğretmenleri ve okul idaresi büyük maddi ve manevi destek verdi.

“TEKRAR YAPIYORDUM VE SIK SIK TEST ÇÖZÜYORDUM”

Başarısının sırrını açıklayan Zeytine Kılıç. sınava sık sık test çözerek hazırlandığını ifade ederek,  “Dershaneye gitmedim.Hani ilçe kaymakamı Sayın Tahir İğdenin eğitime verdiği desteklerden ve okul müdürümüz ve idarecilerimizin  okulumuzda açtığı TEOG kursuna gidiyordum. Burada bol bol soru testi çözdüm. Öğretmenlerimiz bana çok yardımcı oldu. Çalışmam için bana olanak sundular, onlar beni bu seviyeye getirdiler. Evde kendim tekrar yapıyordum ve test çözüyordum. Günde 4 saat çalışıyordum. Sınav günleri yaklaşınca bu çalışmam daha da arttı.  Dershaneye gitmedim.Ama Annem vefat etti. Müdürümüzün okulumuzda açtığı TEOG kursuna gidiyordum. Bu kurslardan çok fayda gördüm. Anlamadığımız soruları öğretmenlerimize soruyorduk. Bunun da bana çok yardımı oldu.” dedi. Zeytine, iyi bir Üniversite kazanarak, doktor olmak istediğini söyledi.

“KEŞFEDİLMEYEN ÇOK ÖĞRENCİLERİMİZ VAR’’

Başarılı öğrencinin Sergen Ortaokulu Müdürü Yavuz Sibal,  sınava günler kala Zeytine’nin az dinlenip ders çalışmaya ağırlık verdiğini söyledi. İlçede keşfedilmeyi bekleyen Zeytine  gibi yüzlerce öğrencilerinin bulunduğunu kaydeden Sibal, “Öğretmenler olarak bizde çok mutlu olduk. Öğrencimiz, çabası ve gayreti doğrultusunda bu başarıyı elde etti. Burada keşfedilmeyen yüzlerce öğrencilerimiz var. Burada bazı imkânsızlıklar var ama inanıyorum ki; öğrenci isterse nerede olursa olsun başarıyı elde edecektir. Öğretmen her yerde öğretmendir. Öğretmen öğrenci birlikte bir şeyler yapmaya başlarsa sonuç elbette ki başarılı olacaktır” şeklinde konuştu.

HANİ EĞİTİMDEKİ BAŞARILARLA GÜNDEME GELECEK

Hani Kaymakamı Tahir İğde de, Hani İlçesi’nin artık eğitimdeki başarılarla gündeme gelmesinin sevindirici olduğunu ifade ederek, “Her şeyin başı eğitim’ sloganı ile hareket ederek, eğitimde çıtayı yükseltmeyi amaçlıyoruz. Burada öğretmenlerimize ve eğitim camiamızın idarecilerine çok büyük görevler düşüyor. Kaymakamlık olarak, eğitimdeki sorunlara çözüm bularak, başarılı öğrencilere sahip çıkacağız. Eğitimde alacağımız başarılarla Hani İlçemiz eğitimle gündeme gelecektir. Zeytine gibi çok sayıda başarılı öğrencilerimiz vardır. Zeytine Hani’nin gururu oldu. Onun gibi başarılı çocuklarımıza her zaman destek vereceğiz” diye konuştu. (Bu haber sadece haberdiyarbakir.gen.tr’de)

Hani başarılı öğrenci (1) Hani başarılı öğrenci (2) Hani başarılı öğrenci (3) Hani başarılı öğrenci (4)

976 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika