Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Asfaltlama Bağlar’da devam ediyor

04 Ağustos 2015 - 439 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Asfaltlama Bağlar’da devam ediyor

Asfalt sezonunun açıldığı 30 Nisan’dan bu yana kentin ana arterlerine 150 bin ton asfalt seren Büyükşehir Belediyesi, iki ekiple Bağlar Cengizler Caddesi ile Mahabad Bulvarı’ndaki servis yolları ve kavşaklarda asfalt çalışmasını; üç ekiple yama çalışmasını, tüm ilçelerde ise üçer ekiple yol çalışmasını sürdürüyor.

 

Sait BAYRAM

2015 yılı asfalt sezonunu 260 bin ton asfalt üretip, 190 kilometre asfalt serme hedefiyle açan, kent merkezinde iki ekiple asfalt seren, üç ekiple yama yapan, kırsalda her ilçede üçer ekiple çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 30 Nisan’dan bu yana kentin ana arterlerine 150 bin ton asfalt serdi. 2015 yılı asfalt programı doğrultusunda Kayapınar ilçesindeki asfaltlama çalışmalarını tamamlayan ekipler, Diclekent ve Yılmaz Güney Caddesi’ndeki altyapı çalışmalarının devam etmesi nedeniyle çalışmalarını Bağlar ilçesinde sürdürüyor.

Bağlar’daki asfalt programını Medine Bulvarı ve Öğretmenler Caddesi’nden açan ekipler, iki gündür asfaltlama çalışmasına Cengizler Caddesi’nde devam ediyor. Mahabad Bulvarı’ndaki servis yollarında ve kavşaklarda asfaltlamayı tamamlama aşamasına getiren ikinci ekip ise çalışma kapsamında, Elazığ yolu bağlantısından Urfa yolu bağlantısına kadar Mahabad Bulvarı’ndaki servis yolları ve kavşaklarına 20 bin ton sıcak beton asfalt dökmeye devam ediyor. Ekipler, Bağlar’da Emek Caddesi ve Cemiloğlu Caddesi’nde doğalgaz hattı döşeme çalışmalarının tamamlanmaması halinde çalışmalarını Yılmaz Güney Caddesi’nde altyapı ve doğalgaz hattı çalışmalarının bitirildiği bölüme kaydırarak, asfaltlamayı sürdürmeyi planlıyor.

MÜHENDİSLER KONTROLÜNDE ASFALTLAMAYA DEVAM

Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı çalışan kontrol mühendisleri ile Asfalt Şube Müdürlüğü de, kentte ve ilçelerde yürütülen asfaltlama çalışmalarını doğru bir şekilde yapılması için işin başından ayrılmıyor, denetliyor, dökülen asfalttan sürekli numuneler alınarak Belediyemiz laboratuvarlarında kalite kontrolü yapılıyor.

GEÇİCİ ÖNLEM OLARAK YAMA YAPILIYOR

Yama ekipleri ise, altyapı çalışmalarının tamamlandığı, ancak asfalt hazırlık çalışmalarının yürütüldüğü yerlerde tozu önlemek ve trafik akışını güvenli bir şekilde sağlamak amacıyla geçici olarak yama yapmaya devam ediyor. Yama ekipleri, altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından asfaltlamanın yapılacağı Cemiloğlu Caddesi’ndeki doğalgaz kesitlerini bu nedenle yama yapıyor. Yılmaz Güney Caddesi, Mehmet Akif Caddesi, 75 metre yoldaki kavşaklar, Fiskaya Caddesi, TOKİ 1. Caddede geçici önlem olarak yama çalışması sürüyor.

KIRSAL VE MERKEZDE YENİ YOL YAPIM VE DÜZELTME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Ekipler, kent merkezinde Fırat Bulvarı’nın devamındaki yeni Stad yolunda yol yapım çalışmasına devam ederken, Kırsal Mahalle Hizmetler ekipleri ise Dicle, Kulp, Bismil, Çınar, Lice, Ergani, Hani ve Sur ilçelerinde yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Silvan, Eğil, Kocaköy ve Çermik’te yol düzeltme çalışmalarını bitirmeye çalışan ekipler, 2015 yıl çalışma programı doğrultusunda ekim sonuna kadar çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor.

PROGRAM UYGULANIYOR

Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılı asfalt ve yol yapım programı doğrultusunda, kırsal tüm ilçelerde 1110 kilometre yol, asfalt ve kilitli parke taşı çalışması yürütmeyi, kent merkezinde ise 260 bin ton asfalt sererek 190 kilometre asfaltlama yapmayı önüne hedef olarak koymuştu. Belediye, 15 bin kilometrekarelik alanda yürüteceği çalışmalara 176 milyon lira bütçe ayırmıştı.

1 (1) 10 (1) 11

289 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..