Dolar : Alış : 3.9087 / Satış : 3.9157
Euro : Alış : 4.8245 / Satış : 4.8332
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14152 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aslan: “Eğitim çıtasını birlikte yükselteceğiz”

29 Nisan 2016 - 667 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Aslan: “Eğitim çıtasını birlikte yükselteceğiz”

Aslan Aslan (1)

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan Sur İlçesindeki okul müdürleriyle bir araya geldi. Sur Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Koç, Sur İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Uçak, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Naif Keleş, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.  Sur İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Uçak’ın teşekkür konuşmasıyla başlayan toplantı, daha sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ın okul müdürlerine hitap etmesiye devam etti.

ASLAN, “OKULLARIMIZA HAKİM OLACAĞIZ”

Konuşmasına, başarının ancak okul müdürleri ve öğretmenlerinin güzel çalışmalarıyla yakalanacağına vurgu yapan Aslan, “Bugün burada sizlerle olmaktaki en temel amacım sizlerle tanışmaktır. İl Milli Eğitim Müdürlüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan müdür, şef, memur bütün arkadaşlarımız sizler olduğunuz için var. Bizim var olma sebebimiz okullarımız, müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizdir. Dolayısıyla her okul müdürümüze, her öğretmenimize, her öğrencimize biz hizmet etmekle mükellefiz. Biz bu milletin efendisi değil, eğitim alanındaki hizmetkârlarıyız. Ben sekreterime ve özel kalem müdürlerime her zaman öğretmen ve müdürlerime sakın randevu vermeyin derim. Geldikleri gibi bekletmeden içeriye alın veya gerektiği konularda kendilerine yardımcı olup işlerini hızlı bir şekilde tamamlayın diyorum. Artık 21. yy’ın yönetici anlayışı görünebilir olmaktır” dedi.

DİYARBAKIR’IN EĞİTİM ÇITASINI BİRLİKTE YÜKSELTECEĞİZ

Makam odalarında kapıları kapalı olarak değil, çalışma arkadaşlarının arasında onlarla iç içe çalışırsak ancak başarının elde edilebileceğine işaret eden Aslan, “Diyarbakır’ın eğitim çıtasını yükselteceksek bunu siz değerli arkadaşlarımla beraber yapacağız. Bizler sizleri görmezden gelerek, sizler öğretmenlerinizi görmezden gelerek, öğretmenler de öğrencileri görmezden gelerek başarıyı yakalamak mümkün değildir. Eğitim işini sadece bir devlet görevi olarak değil, çocuklarımızın iyi bir eğitim almasını bir ibadet anlayışıyla yapmalıyız. Eğer ibadet anlayışıyla yaparsak ve empati kurarsak onları kendi çocuklarımızın yerine koyarsak daha başarılı bir eğitim çalışmasına imza atmış oluruz. Eğer kendi çocuklarımız için neyi hayal ediyorsak, kendi çocuklarımız için neyi istiyorsak çocuklarımızın nerede olmasını hayal ediyorsak bizlere emanet edilen bu çocukların da orada olmasını istiyorsak görevimizi hakkıyla yerine getirmiş oluruz” diye konuştu.

SUR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE ZİYARET

Konuşmanın ardından toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Aslan’ın, okul müdürleriyle bire bir görüşmeler yaparak kapıda uğurlamasıyla son buldu. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan ve beraberindekiler, toplantının ardından aynı binada bulunan Sur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü de ziyaret ederek, çalışanlarla bir süre sohbet etti. Sur İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Uçak ile bir süre makamında görüşen Aslan ve beraberindekiler, daha sonra müdürlükten ayrıldılar.

504 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika