Dolar : Alış : 3.9362 / Satış : 3.9433
Euro : Alış : 4.8335 / Satış : 4.8423
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aslan, “Eğitim ibadettir”

30 Nisan 2016 - 710 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Aslan, “Eğitim ibadettir”

aslan egitimibedettir (1)

aslan egitimibedettir (2)

 

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan Kayapınar İlçesindeki okul müdürleriyle bir araya geldi. Kayapınar Vehbi Koç İlkokulu Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Koç, Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Erdaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Naif Keleş, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

“EĞİTİM İBADETTİR”

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, burada yaptığı konuşmada, Okul müdürlerinin eğitim çalışmalarını bir ibadet olarak kabul etmesi gerektiğini vurgulayarak, “Her okul müdürümüze, her öğretmenimize, her öğrencimize biz hizmet etmekle mükellefiz. Biz bu milletin efendisi değil, eğitim alanındaki hizmetkârlarıyız. Artık 21. yy’ın yönetici anlayışı görünebilir olmaktır. Bizler makam odalarımızda kapılarımız kapalı olarak değil çalışma arkadaşlarımızın arasında onlarla iç içe çalışırsak ancak başarıyı elde edebiliriz. Eğitim işini sadece bir devlet görevi olarak değil, çocuklarımızın iyi bir eğitim almasını bir ibadet anlayışıyla yapmalıyız. Eğer ibadet anlayışıyla yaparsak ve empati kurarsak onları kendi çocuklarımızın yerine koyarsak daha başarılı bir eğitim çalışmasına imza atmış oluruz. Hz. Ömer (R.A.), ‘Dicle Nehri kenarında bir koyunu kurt kaparsa sorumlusu Ömer’dir’ demiştir. Bizler de aynı anlayışla okullarımıza sahip çıkacağız. Yavrularımı her türlü tehlikelerden uzak tutup başarıya ulaşmalarını sağlamak, geleceğe ahlaklı ve erdemli nesiller yetiştirmek biz eğitimcilerin en asli görevi olmalıdır” dedi.

OKUL MÜDÜRLERİYLE BİREBİR GÖRÜŞME YAPTI

Konuşmanın ardından toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Aslan’ın, okul müdürleriyle bire bir görüşmeler yaparak kapıda uğurlamasıyla son buldu. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan ve beraberindekiler, toplantının ardından öğrenciler ve öğretmenlerle de bir süre sohbet ettikten sonra okuldan ayrıldı. (Sait BAYRAM’ın Haberi)

425 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika