Dolar : Alış : 4.0758 / Satış : 4.0832
Euro : Alış : 4.9720 / Satış : 4.9809
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Aslan: “Okullarımıza hâkim olalım”

25 Nisan 2016 - 732 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Aslan: “Okullarımıza hâkim olalım”

aslan okulmüdürleri1 aslan okulmüdürleri

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Bağlar İlçesindeki okul müdürleriyle bir araya geldi.  Bağlar Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aslan Özdemir, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Elaltuntaş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Naif Keleş, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı. Toplantıda, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Elaltuntaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan birer konuşma yaptılar.
ASLAN: “OKULLARIMIZA HÂKİM OLACAĞIZ”

Aslan, Başarının ancak okul müdürleri ve öğretmenlerinin güzel çalışmalarıyla yakalanacağına değinerek,  “Okul müdürlerimizi ve öğretmenlerimizi görmezden gelerek başarıyı yakalamak mümkün değildir. Bizim var olma sebebimiz sizlersiniz ama sizin var olma sebebiniz bizler değiliz. Bir okul müdürlüğü makamının var olma sebebi öğretmenler, öğrenciler ve velilerdir. Öğretmeni ve öğrenciyi görmezden gelerek başarının sağlanamayacağını anlamanız gerekiyor. Öncellikle okulumuza hakim olacağız. Öğretmenlerimizle birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Dünya görüşü, fikri ne olursa olsun; eğer işini layıkıyla yapıyorsa, görevini harika bir şekilde ifa ediyorsa, sınıfındaki çocukları kendi çocukları gibi görüyorsa o öğretmen benim başımın tacıdır. Eğer kendi çocuklarımız için neyi hayal ediyorsak, kendi çocuklarımız için neyi istiyorsak çocuklarımızın nerede olmasını hayal ediyorsak bizlere emanet edilen bu çocukların da orada olmasını istiyorsak görevimizi hakkıyla yerine getirmiş oluruz. Milletin bize emanet ettiği yavrularımızı ihmal etmeye hakkımız yoktur” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN ELİNE KALEM VE KİTAP VERELİM”

Kentin eğitim çıtasının yükselmesi için ellerinden geleceğini yapacaklarını ifade eden Aslan, şöyle dedi: “Biz Diyarbakır’da eğitimin çıtasını yükselteceksek bunu sizlerle birlikte yapacağız. Okul müdürünün, öğretmenin başarısını görmeden çıtamızı yükseltmemiz mümkün değildir. Bizim en önemli vazifemiz bu milletin hizmetini en güzel şekilde görecek genç nesiller yetiştirmektir. Elimizdeki gençler nerede olursa olsun, hangi mesleği yaparsa yapsın yüreği sevgi dolu olursa, yüreği insan sevgisiyle dolu olsa o sokakta seyyar satıcı da olsa o mahallenin sakinleri o seyyar satıcı gelsin de alışverişimizi ondan yapalım diye onun yolunu gözlerler. Sevgiyle, erdemli ve ahlaklı yetiştirdiğimiz o genç inşaat işçisi olsun aranan bir işçi olur. Benim en önemsediğim söz ve sizlere vermek istediğim en değerli mesaj şu; Bu çocukların eline kalem verelim, kitap verelim. Elimizden yitirdiğimiz her çocuk bizim sorumluluğumuzdadır. Okulda kaydı olup da kendi olmayan her çocuğun vebali başta benim sonra da sizin üzerinizdedir. Çocuklarımızın eğitime devam etmeleri için gerekirse ev ev dolaşacağız. Eğer sıkıntı yaşadığınız yerler varsa beni de çağırın. Çocuklarımızı, yavrularımızı hayallerinden koparmamak için elimizde ne geliyorsa yapmaya hazırız”

Konuşmanın ardından toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Aslan’ın, okul müdürleriyle bire bir görüşmeler yapmasıyla son buldu. (Sait BAYRAM’ın Haberi)

488 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika