Dolar : Alış : 4.7908 / Satış : 4.7994
Euro : Alış : 5.5680 / Satış : 5.5780
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakan Müezzinoğlu Sağlık temsilcileriyle görüştü

04 Şubat 2016 - 731 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»Bakan Müezzinoğlu Sağlık temsilcileriyle görüştü

Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, ’da yer alan illerin temsilcileri ile bir araya geldi. Düzenlenen toplantıya Bakan Müezzinoğlu’nun yanı sıra, Vali Hüseyin Aksoy,  Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal, Bakan Yardımcısı, Bakanlığı Müsteşarı, Müsteşar Yardımcısı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı, Bakanlığı Üst Düzey Bürokratları, Bölge İllerinden Bakanlığa bağlı Kurumların Yetkilileri katıldı.  Toplantı Salonu’nda düzenlenen Bölge Değerlendirme Toplantısı’nın açış konuşmasını yapan Bakan Müezzinoğlu, hiçbir vatandaşın hizmetlerinden mahrumiyet hissetmemesinin en temel konu başlığı olduğunu vurguladı.

MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN İLAVE TEDBİRLER

Sağlık alanında mağduriyet yaşanmaması için alınan önlemlere ilave tedbirler eklenebileceğini aktaran Müezzinoğlu, “Bu toplantı, zor koşullarda verdiğimiz hizmetleri, mesleğimize olan sevgimiz ve saygımız, milletimize ve insana verdiğimiz değer gereği bir adım daha güçlü bir şekilde ileri atılabilecek varsa tedbirler bunları da kapsayan bir değerlendirme toplantısı olacak” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ZOR ŞARTLARTA ÇALIŞIYOR

Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarının terör eylemleri nedeniyle zor şartlar altında çalıştığına dikkati çekerek, bölgede insanlara sağlık hizmeti sunan başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti. “Yer yer ağır sıkıntılar yaşadık, ağır bedeller ödedik. Direksiyon başındaki ambulans şoförümüz, yine görevini bitirip evine giden sağlık çalışanı kardeşimiz, aile hekimimiz öldürüldü” diyen Müezzinoğlu, bütün bunlara rağmen “insanı yaşatma derdi ve sorumluluğu olan” bir mesleğin mensupları olduğunu vurguladı. Müezzinoğlu, şöyle dedi: “İnşallah en kısa zamanda da milletimiz bu terörizmin altında ödediği ağır bedellerden de kurtulacaktır diye ümit ediyorum. Hep birlikte bir taraftan insanı yaşatma duyarlılığını gösterirken, diğer taraftan da insanımıza ağır bedeller ödeten terör ve terörizme de hep birlikte dik duruşun güzel ve güçlü örneklerini sunmaya devam edeceğiz.”

Bakan müezzinoğlu sağlık

500 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

..