Dolar : Alış : 3.6546 / Satış : 3.6612
Euro : Alış : 4.2989 / Satış : 4.3066
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 13430 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Barikatlar kaldırılsın, caddeler onarılsın

12 Nisan 2016 - 618 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Barikatlar kaldırılsın, caddeler onarılsın

20160412_120005

Sokağa çıkma yasağının 4 ay’a aşkın bir süredir devam ettiği Sur İlçesi’ndeki esnaflar, sokağa çıkma yasaklarının kaldırıldığı caddelerde polis barikatlarının kaldırılmasını istedi. Polis noktalarının da kaldırılmasını isteyen esnaflar, köstebek yuvasına dönen yolların ve kaldırımların da belediye tarafından onarılmasını talep etti.

1 ayı aşkın bir süreden çatışma ve operasyonların sona erdiği Sur ilçesi’nde sokağa çıkma yasağının devam etmesi, barikat ve polis noktaların kaldırılmaması esnafı mağdur ediyor. Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geçtiğimiz ay başlatılan ‘sur esnafına’ destek kampanyası çerçevesinde Sur’da alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar, halen bazı noktalarda barikatların ve polis noktalarının durması nedeniyle alışveriş yapamıyor.

MAĞDURİYET ARTIYOR

4 ayı aşkın bir süredir iş yapamayan Sur esnafı, iş yapamamaktan yakınıyor. Vatandaşın barikatlar ve polis noktalarından dolayı ilçeyi girmeye çekindiğini, bu yüzden alışverişlerini yapamadıklarını ifade eden esnaflar, biran önce polis noktaları ve barikatların kaldırılmasını talep etti. Konu ile ilgili defalarca Valilik ile görüştüklerini ancak bir çözüm bulunamadığından yakınan esnaflar, ekonomik anlamda mağduriyetlerinin devam ettiğini belirttiler.

BELEDİYE YOLLARI VE KALDIRIMLARI ONARSIN!

Barikatlar ve polis noktalarının kaldırılması ve ayrıca belediyenin kaldırımları ve köstebek yuvasına dönen caddeleri onarmasını da isteyen esnaflar, akşam siftah yapmadan dükkanlarını kapattıklarını vurgulayarak, yetkililerden sorunlarına çözüm bulunmasını istediler.

OPERASYONLAR BİTTİYSE, BU BARİKATLAR NE DİYE?

4 aydan buyana iş yapamayan Sur esnafı, vatandaşların barikat ve polis noktaları nedeniyle alışverişe gelmeye çekindiklerini ifade ederek, “Operasyonların bittiği söyleniyor. Ancak, halen operasyonların olduğu yönünde bir hava estiriliyor. Şayet çatışmalar ve operasyonlar bittiyse, halen neden sokağa çıkma yasağı ve barikatlar var. Buna anlam veremiyoruz. İş yapmamız isteniyorsa, yetkililerin bu taleplerimizi kulak vermelerini bekliyoruz” diye konuştular. (Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

DEDAŞ

304 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika