Dolar : Alış : 6.1240 / Satış : 6.1350
Euro : Alış : 7.2057 / Satış : 7.2187
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başhekim Ali Kemal Kadiroğlu’ na Sorulamayan Sorular.

18 Ekim 2017 - 1.121 kez okunmuş
Ana Sayfa » Aktüalite»Başhekim Ali Kemal Kadiroğlu’ na Sorulamayan Sorular.

Geçen günlerde  yapılan basın toplantısında Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi ve aynı zamanda Hastanelerden sorumlu Rektör yardımcısı olan Prof.DR. Ali Kemal Kadiroğlu’na birkaç soru sormak istemiş  ancak soramamıştık..

D.Ü. Hastaneleri çöküyor ama gelir artıyor!

1-Kalp ameliyatları durdu,

2-böbrek nakli bitti,

3-hastane yandı 200 doktor ihraç edildi

4-Radyoloji ünitesi yandı

5- Girişimsel radyoloji durdu

Tüm bu olumsuzluklara rağmen  gelir artıyorsa bu gelir nasıl gerçekleşti?

Dicle üniversitesi Tıp Fakültesinden her branştan onlarca doktor ihraç edildi. Nisan ayı içinde girişimsel radyoloji bölümünde çıkan yangından dolayı bu ünite aylardır devre dışı kaldı. Kalp hastanesi 6 aydır ameliyat yapamıyor ,  hastanede böbrek nakli durmuş vaziyete. Yeni açılan bir bölüm artırılan bir yoğun bakım ünitesi yeni açılan ve gelir getirici bir bölüm olmamasına rağmen Ali Kemal Kadiroğlu’nun Başhekimliği yürütmeye başladığı günden itibaren gelirinin artması veya artırılmış gibi gösterilmesinin amacı hakkında bir açıklama yapılmadı. Başhekim olarak Gökhan Kırbaş görevde olduğu süre boyunca dahi döner sermaye ve faturalama biriminin bağlı olduğu Rektör yardımcısı Ali Kemal Kadiroğlu’nun hangi üstün tekniklerle gelirlerini artırdığı sorusu da sorulamadı!

Ayrıca Rektör Prof Dr Talip Gülün’ün belirtiği ve devletin 2015 yılında serbest bıraktığı 38 milyon TL2yi tek harcama yetkilisi olan Ali Kemal Kadiroğlu nereye harcadı? Prof.Dr.Gökhan Kırbaş başhekim olduğu dönemde dahi sorumlu Rektör yardımcısı olan Prof.Dr.Ali Kemal Kadiroğlu harcama yetkilisi olduğu iddia ediliyor. Gökhan Kırbaş’ın harcamalar konusunda Kadiroğlu’na direndiği için görevden alındığı belirtiliyor.

Fetö döneminde Prof.Dr.Ali Kemal Kadiroğlu  mal muayene komisyonu başkanıydı! Bu doğru mu?

Bu çok önemli göreve nasıl geldi?

Hastanenin tüm mal giriş ve çıkışları kendisine neden emanet edildi?

Bizi arayan bir okurumuz FETO’nun 8 yıllık döneminde Ali Kemal Kadiroğlu’nun Mal muayene komisyonu başkanı olduğunu kendisininde o birimde çalıştığını ve Aytekin Sır’ın talimatı ile defalarca sanal depolar oluşturduğunu bu depolara giriş çıkışların sanal olduğunu belirti. Buna karşı çıktığı  için görevine son verildiğini belirterek ne acı ki FETO nun ekonomik ayağının üstüne gidilmedi. Çünkü bu sanal depo işlemi geçmişe dönük incelenirse her şeyin ortaya çıkacağını iddia etti. Ayrıca FETO yönetici olduğu iddiasıyla cezaevinde olan Aytekin Sırın talimatı ile Ali Kemal Kadiroğlu’nun fuil oil tankerlerinin tartıya çıkmadan irsaliyeleri imzaladığını bunu imzalamayanların görevden alındığını belirti. Kadiroğlu ‘nun talimatı ile Görevden alınan kişilerden birinin Prof.Dr.Mustafa Kemal Çelen olduğunu belirti. Çünkü Prof.Dr.Çelen onların yanlışına imza atmadı diye belirti.

Eski çalışan, ayrıca her seferinde açılan sanal depeo miktarlarının 2-3 milyon TL olduğunu belirti. Bu doğru mu?

O halde soruyoruz bu iddialar doğru mu?

Ayşegül Jale Saraç  Kadiroğlu’nu 2012 ve 2016 da ki her iki kritik rektörlük seçiminde  neden  divan başkanı yapmıştır? Ona neden bu kadar güveniyordu?

8 yıllık FETÖ dönemine ait tüm mal giriş çıkış ve depolarının incelenmesi gerekir diyen eski çalışan bu depolar çözülmeden FETÖ nun gelir kaynakları tespit edilemez diye iddia etti. Bu yüzden devleti göreve çağırıyorum dıye sözünü bitirdi..

SGK müfetişleri araştırsın

Görüştüğümüz Uzmanlar gelirin artması konusunda en iyi cevabı ancak SGK müfetişlerin verebileceğini belirti. Bunun dışında ancak  yukarıda belirtilen yöntemlerle artabileceğini  iddia etti.

Kadiroğlu’nun bu iddiaların doğru olmadığı konusunda kamu oyunu aydınlatmasını bekliyoruz…

 

 

1041 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..