Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bayan Aksoy, Sur mağduru kadınlarla buluştu

06 Mayıs 2016 - 1.387 kez okunmuş
Ana Sayfa » Tüm Haberler»Bayan Aksoy, Sur mağduru kadınlarla buluştu

Vali esi Hülya Aksoy (1)

Vali esi Hülya Aksoy (2)

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, Vali Yardımcısı Tuğba Koşal, Sur Kaymakamı Dr. Memduh Tura’nın eşi Gül Tura’nın katılımı, Sur Kaymakamlığı ve Türkiye Beyazay Derneği Diyarbakır Şubesi’nin katkıları ile Sur ilçesinde meydana gelen olaylar sebebiyle mağdur olan kadın vatandaşlarımıza destek olmaya yönelik düzenlenen programlar sürüyor.
Yenişehir, Kayapınar ve Aziziye Aile Destek Merkezleri’nden sonra Sur Aile Destek Merkezi’nde gerçekleştirilen programın açış konuşmasını yapan Hülya Aksoy, Geçen yıl Diyarbakır Kadın Sağlığı Eğitim Projesini başlattıklarını hatırlatarak, ‘’Bunu sizlerle de paylaşmak üzere bugün buradayız. Bu proje kapsamında öncelikle kadını tehdit eden kanser türleri arasında ilk sırada yer alan meme kanserinde erken teşhiste çok önemli olan kendi kendine meme muayenesini ve bunu nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. Onun haricinde rahim ağzı kanseri, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, menopoz, obezite, üreme sağlığı ve kadına yönelik şiddet gibi belirli konularda sizleri bilgilendirmek üzere bugün buradayız.Ben sizden şunu rica ediyorum hanımlar, burada dinleyeceğiniz her konu sizi çok ilgilendiriyor, özellikle sağlıkla ilgili olanları. Lütfen burada dinlediklerinizi burada bırakmayın, kendinizde de uygulayın. Birazdan kendi kendine meme muayenesinin nasıl yapılacağını film olarak da göreceksiniz, doktor hanım da sizlere anlatacak. Bunu her ay uyguladığınızda kendinizde oluşabilecek değişiklikleri fark etme ve erken teşhis etme şansınız olur. Onun haricinde doktorlarınızla, aile hekimlerinizle sürekli irtibat halinde olun ki sizler sağlıklı olasınız, evinize, eşinize, çocuğunuza ailenize yeterli desteği verebilesiniz.

‘‘BİRAZ FEDAKÂR VE İHMALKÂRIZDIR’’
Biz kadınlar biraz fedakâr ve ihmalkârızdır, hep kendimizi ihmal ederiz. Öncelik ailemizdir, çocuğumuzdur, eşimizdir. Siz sağlıklı olun ki bunları çok daha rahat yapabilesiniz. Lütfen burada dinledikleriniz burada kalmasın, kendinizde uygulayın, etrafınızda bilmeyen kadınlar varsa onlarla da paylaşın ve lütfen kendinizi ihmal etmeyin.” dedi.

KADINLARIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
Açılış konuşmasından sonra Valilik himayesinde, Aksoy Koordinatörlüğünde, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen Kadın Sağlığı Eğitim Projesi kapsamında hazırlanan sunum ve video gösterimi yapıldı. Ardından, Hülya Aksoy, Vali Yardımcısı Tuğba Koşal ve Sur Kaymakamı Dr. Memduh Tura’nın eşi Gül Tura kadınlarla sohbet ederek, onların sorunlarını dinledi. Sorunların çözümü adına önerilerde ve girişimlerde bulunuldu. Talep eden kadınlarımıza, doktorlarımız klinik meme muayenesi yaptı. Katılımcı kadınlarımıza çeşitli hediyeler dağıtıldı.

MODACI AKKAYA MERKEZİ ZİYARET ETTİ
Programın sonunda Moda Tasarımcısı Hakan Akkaya’nın da içinde bulunduğu ekip Sur Aile Destek Merkezi’ni ziyaret ederek, Hülya Aksoy, Vali Yardımcısı Tuğba Koşal ve Sur Kaymakam Dr. Memduh Tura’nın eşi Gül Tura ile birlikte ipek dokumacılığı ve cam kursunda incelemelerde bulundular.

971 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika