Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir25°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Belediyemiz zan altında bırakılmak isteniyor’

10 Şubat 2016 - 394 kez okunmuş
Ana Sayfa » YEREL»“Belediyemiz zan altında bırakılmak isteniyor’

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dün bazı basın yayın organlarında, “Terörün insan kaynakları: Okullar, belediyeler, dernekler…” başlığıyla yayınlanan haberlerde Belediyeyle ilgili yer alan iddiaları tekzip etti. İddiaların gerçekdışı olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi, kurumun zan altında bırakılmak istendiğini açıkladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bazı basın yayın organlarında “Terörün insan kaynakları: Okullar, belediyeler, dernekler…” başlığıyla yayınlanan haberlerde Belediyeyle ilgili yer alan iddiaları noter aracılığıyla tekzip etti, ardından kısa bir açıklama yaptı.

Büyükşehir Belediyesi yaptığı yazılı açıklamada, haberlerde Belediyeyle ilgili ileri sürülen iddiaların gerçekdışı olduğuna, hiçbir somut bilgi ve belgeye dayanmadığına dikkat çekti. Sosyal hizmet çalışmaları kapsamında yürütülen mesleki eğitim, çocuk destek programı, tandır evi, müzik ve spor hizmetleri nedeniyle suçlamalara maruz kalındığına işaret edilen açıklamada, “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi mevzuatın kendisine verdiği görevler doğrultusunda sosyal hizmet çalışmasını yürütmektedir. Söz konusu iddiayla ilgili hakkında açılmış tek bir soruşturma ve dava bulunmamaktadır. Hal böyleyken somut hiçbir bilgi, belge ve kanıta dayanmadan, asılsız iddialarla bir kamu kurumunu zan altında bırakmak; açıkça algı operasyonu yapmaktır. Konuyla ilgili tüm iş ve işlemlerimiz müfettiş ve savcılık denetime açıktır.“ denildi.

Büyükşehir belediye binası

327 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika