Dolar : Alış : 4.8420 / Satış : 4.8507
Euro : Alış : 5.6320 / Satış : 5.6421
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bilgi Evlerinde örgüt propagandası yapılmış!

27 Şubat 2017 - 871 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Bilgi Evlerinde örgüt propagandası yapılmış!


manisa escort
Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç, önceki yönetimce belediyeye ait mahalle evleri ve eğitim destek evlerinde çocuk ve gençlere marksizim, zerdüşlük ve cinsel içerikli eğitimler verildiğini söyledi.

Başkan Kılıç, makamında basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda, belediyeye ait bilgi evi, kültür merkezi ve mahalle evlerinde toplanan ve çoğu yasadışı yayınlardan kitapları sergiledi.

Burada açıklama yapan Kılıç, belediyeye ait hizmet veren ve aralarında Cigerxwîn Kültür merkezi kütüphanesi, Peyas Mahallesi Bilgi Evi, Fırat Mahallesi Bilgi evi, Medya Mahallesi Bilgi Evi, Mezopotamya Bilgi Evi ve Barış Mahallesi Bilgi Evlerinin Kütüphanelerinde yaptıkları aramada ele geçirilen kitapların tamamına yakınının örgütsel dokümanlar içerdiğini belirtti.

KİTAPLAR ARASINDA ÖRGÜTSEL DOKÜMANLAR BULUNUYOR

Kitaplar arasında terör örgütü PKK’ya ait örgütsel dokümanların bulunduğuna dikkati çeken Kılıç, “Bu toprakların kültürüyle, ahlakıyla, değer yapısıyla alakası olmayan materyallerle çocuklarımıza eğitim vermişler. Bakınız, marksizim, zerdüşlük, PKK’nın örgütsel dökümanları, dağdaki insanların yaşam alanları, PKK’nın örgütsel dokumaların tamamına yakını burada var. Bu kitaplar üzerinden çocuklarımıza eğitim veriyorlardı” dedi.

Kütür evlerinde eğitim alan çocukların yaş aralığının 8 ile 15 yaş arasında olduğunu vurgulan Başkan Kılıç, bu yaştaki çocukları psikolojisine göre eğitimler verilmediğini anlattı.

ÖĞRETMENLERİN İŞİNE SON VERİLDİ

Kılıç, buralarda çalışan öğretmenlerin işlerine son verildiğini kaydederek, şöyle dedi:

“Burada faaliyette bulunan öğretmenleri vardı tespit ettiğimiz yaklaşık 20 kişi. 20’side onların değer ailesi dedikleri, dağda akrabası olan veya güvenlik güçlerimiz tarafından etkisiz hale getirilen insanların akrabaları ve yakınları. Özellikle bu evleri kullanarak ikna evleri veya adam kazanma evleri gibi kullanarak, tespitlerimizi yaptık ortaya koyduk. Böyle yüzlerce kitap var. Çocuklarımıza cinsel içerikli kitaplarla eğitim veriyorlar. Sosyalizme, marksizime, leninizme yönelik eğitimler vermişler. Yahudiliği ve Hıristiyanlığı anlatmışlar. Bu toprakların değeri olan İslam inancıyla, bizim kendi kültürümüzle alakalı zerre kadar eğitim yok. Zarokistan’da 120 çocuğumuz eğitim görüyor. Orada görev yapan öğretmenleri tamamı da aynı şekilde yine bu yapıya mensup insanlar. Onlarında işine son verdik”

BİLGİ EVLERİNDE MİLLİ EĞİTİM MÜFREDATINA UYGUN EĞİTİMLER VERİLECEK

Başta Cigerxwîn Kültür merkezi olmak üzere Bilgi Evlerinde Milli Eğitim müfredatını uygulayacaklarına değinen Başkan Kılıç, “Gelen çocuklarımız bizim kendi milli eğitim müfredatına planına göre eğitim alacak. Dediler ki kayyum Kürtçe eğitime karşı. Alakası yok. Bizim kendi açmış olduğumuz Kürtçe kurslar var. Bu kurslarımız devam ediyor. Biz çocuklarımızı bu yapının elinden kurtararak vatanına milletine bağlı, kendi değerleriyle hareket eden insanlar olarak yetiştirmek istiyoruz. Bunun için çaba sarf ediyoruz. Bugün yine birçok kişinin iş akdini feshediyorum. Sebebi de şu. Tespit ettiğimiz yaklaşık 390 kişi var. Bunlarını tamamı istisnasız dağdaki kişilerin yakınları veya güvenlik güçlerimizce etkisiz hale getirilen insanların yakınları. Belediyenin her birimine sızmışlar. Her birimin en kritik yerine 20-30 tane adam yerleştirmişler. Bunlar üzerinden faaliyet göstermişler. Bunlarla ilgili de bir çalışma başlattık” dedi.

862 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..